26 Вересня 2017 | 7676

Історія «Дживальдіса»: як фірма дружини нардепа Мельниченка тендери в Кам’янці виграє

Приватне підприємство «Дживальдіс», співвласником якого є дружина народного депутата Володимира Мельниченка Іоланта Остапишина, з 1 січня по 26 вересня 2017 року через систему електронних закупівель ProZorrо уклало 65 угод на суму 5,4 млн грн.

Завдяки проекту «Закупівлі 2.0» вдалося визначити, що з початку року «Дживальдіс» уклав 9 угод із закладами, які розташовуються у Кам’янці-Подільському. Загальна вартість закупівель – 1 мільйон 695 тисяч гривень.

6

За інформацією аналітичної системи YouControl, основним видом діяльності ПП «Дживальдіс» є перероблення молока, виробництво масла та сиру. Іоланта Остапишина внесла до статутного капіталу підприємства 450 тисяч гривень, що еквівалентно 45% від загального розміру капіталу.

З початку року юристи підприємства встигли також побувати у судах, які за півроку винесли шість ухвал та рішень.

Скріншот з YouControl

Скріншот з YouControl

Пропонуємо розібрати усі закупівлі «Дживальдіса», які стосуються Кам’янця-Подільського.

Управліня освіти і науки

Масло

Управліня освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради оголошує тендер на закупівлю 4540 кг вершкового масла.

Учасники торгів: ПП «Дживальдіс», ТОВ «Віньковецький сирзавод», «Віньковецьке молоко» та ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза». Спочатку «Дживальдіс» пропонує найвищу ціну серед учасників – 498,9 тис. грн. Проте, згодом зменшує вартість товару до 408 тисяч 598 гривень, «Віньковецький сирзавод» в остаточній пропозиції запропонував ціну на 2 гривні вищу. Переможець – ПП «Дживальдіс», договір укладено 27 березня.

1

Однак, у вересні Управліня освіти і науки вносить зміни до договору: вартість кілограму вершкового масла зростає на 9 гривень «у зв’язку із різким зростанням ціни на товар на ринку».

Сир кисломолочний

Тендер на закупівлю сиру кисломолочного. Товариство з обмеженою відповідальністю «Діада Д»  готове продати 8680 кг сиру за 251,7 тис. грн., проте тендерний комітет відхиляє цю пропозицію, оскільки вона «не відповідає кваліфікаційним критеріям та тендерній документації».

Саме тому «пощастило» «Дживальдісу», який запропонував на 9 тисяч вищу ціну. У вересні вартість кілограма сиру зростає на 3 гривні.

4

Молоко

Управління освіти і науки розраховує за 584 тисячі гривень купити 64900 кілограмів коров’ячого питного пастеризованого молока для дитсадків міста.

На тендер знову подаються «Дживальдіс» та товариство з обмеженою відповідальністю «Діада Д» , яке пропонує на 128 тисяч нижчу за «Дживальдіс» ціну, проте тендерна комісія відхиляє пропозицію «Діади Д».

3

«Голова тендерного комітету запропонував відхилити тендерну пропозицію ТОВ «Діада Д» відповідно до пунктів 1 та 4 частини 1 статті 30 Закону», – йдеться у пояснювальній записці.

Читаємо Закон «Про публічні закупівлі»: пункт 1 – учасник не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону; не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;
пункт 4 – тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

Таким чином «Дживальдіс» за 582 тисячі 802 гривні виграє тендер, а вже через три місяці Управління освіти і науки традиційно погоджується укласти додаткову угоду. Вартість кілограма молока зростає на 1 гривню.

Кам’янець-Подільська міська лікарня № 1

Сметана

Кам’янець-Подільська міська лікарня № 1 без оголошення тендеру замовляє у «Дживальдіса» 1228 кг сметани за 34 тисячі 384 гривні.

Молоко

Лікарня № 1 купує у «Дживальдіса» 15 тонн молока за 180 тисяч гривень.

«Деражнянський молочний завод» та «Хмельницька маслосирбаза» пропонували вищу ціну.

5

Кам’янець-Подільський територіальний центр соціального обслуговування «Турбота»

Кам’янець-Подільський територіальний центр соціального обслуговування «Турбота» на безконкурентій основі замовляє у «Дживальдіса» 3352 одиниці пастеризованого молока , кефіру, сметани, масла та сиру кисломолочного на 50 тисяч гривень.

Кам’янець-Подільський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр

На початку року Кам’янець-Подільський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр замовляє у «Дживальдіса» 840 кг вершкового масла за 96,7 тис. грн, тонну сиру  за майже 68 тисяч гривень та 382 кілограми сметани за 15,4 тис. грн.

У всіх трьох випадках навчально-реабілітаційний центр звернувся безпосередньо до «Дживальдіса», тобто у фірми дружини нардепа не було конкурентів.

Бонус. Село Довжок, де у Мельниченка є декілька об’єктів нерухомості

4800 літрів молока «Дживальдіс» продав Довжоцькій сільраді. Без конкурентів. За 60 тисяч гривень.

Загалом, за останні два роки кількість виграних тендерів у «Дживальдіса» збільшилася у десятки разів. Відповідні висновки можна зробити завдяки сервісу, розробленому проектом «Декларації».

7

* Кількість виграних тендерів у 2017 році відрізняється, оскільки «Закупівлі 2.0» оперативніше оновлюють базу даних.

ЗМІ раніше повідомляли про неякісну продукцію «Дживальдіса». Зокрема, у серпні 2015 року Хмельницьке відділення Антимонопольного комітету оштрафувало «Дживальдіс» за поширення оманливої реклами. Фірма реалізовувала кисломолочний сир 18%, який містив тільки немолочні жири.

За даними незалежного центру споживчих експертиз «Тест», того ж року продукція «Дживальдіса» була визнана найгіршою серед 10 виробників пастеризованого молока. У продукції «Дживальдіс» виявлено немолочні жири, антибіотики і перевищення норм щодо мікроорганізмів, допустимих ДСТУ.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

45
50

Поділитися з друзями:

реклама