Техпластини активно застосовуються в різних сферах. Вони потрібні не тільки у виробничих і промислових процесах, але і в звичайному житті. Виробники пропонують гумове полотно, що володіє специфічними характеристиками. Матеріал може застосовуватися для ізоляції електропроводки, як ущільнювач для створення певного рівня гермитизации і для пом’якшення різних навантажень.
Це універсальна сировина, що розділяється на кілька видів. До найбільш популярним відносять техпластини ТМКЩ і МБС. Відрізняються вони своїми характеристиками і сферою використання. На сайті https://gumatech.pro/ легко купити потрібний вид з урахуванням подальших умов експлуатацій. Особливості Техрезіна представлено полотном з каучуку і латексу. Для додання матеріалу певних властивостей його доповнюють присадками. Технічна гума:
- виступає діелектриком, який попереджає виникнення замикання;
- легко гасить коливання за рахунок своєї пружності;
- має шумоізоляційні характеристики.
Полотно з каучуку і латексу не пропускає повітря, легко розрізається звичайним ножем. При зберіганні виробники нагадують: не допускається попадання на нього бензину, масел і прямих сонячних променів.
Види Є дві марки тех. Пластин: ТМКЩ і МБС. Перший тип відрізняється високою стійкістю до різних температур, лужних і кислотних речовин. Застосовується для оформлення зовнішніх елементів конструкції, які можуть перебувати в контакті з різними подразниками. МБС може контактувати з нафтопродуктами, наприклад, з бензином, дизельним паливом і різними видами технічних масел. Часто застосовується в машинобудуванні для виготовлення прокладок, ущільнювачів і інших матеріалів. Обидві марки відрізняються властивостями і призначенням.
Відмінності техпластини ТМКЩ
Застосовується в наступних середовищах:
- азотні сполуки;
- повітря;
- масла;
- паливні суміші.
Техпластина ТМКЩ стійка до ударних, деформаційних та фрикційним навантаженням. Випускається в двох класах. Перший витримує робочий тиск від 0,1 МПа, має товщину стінку від 1 до 20 мм. Такі моделі актуальні для виробництва ущільнень нерухомих з’єднань. Другий клас підходить для вирішення завдань під тиском до 0,1 МПа. Товщина стінок може доходити до 60 мм. Цей варіант ідеальний для різних ущільнень. З його допомогою можна запобігти тертю між металевими деталями, настилами, покриттям для підлоги.
Техпластина МБС Часто застосовується для ремонту і виробництва різних гумових виробів. Продукція незамінна в кораблебудуванні, машинобудуванні і при роботах в залізничних цехах. Цей вид випускається з різною твердістю: чим більше цей показник, тим серйозніше його зносостійкість. Виробники роблять пластину формовий або неформової. Перший вид робиться у вигляді листа, другий тип випускається в рулоні. Залежно від цього їх вага буде змінюватися.
Формові роблять на вулканізаторських пресах, а другий вид в котлах або вулканізаторах безперервної дії. В процесі роботи важливо дотримуватися правил експлуатації. Наприклад, тиск в газовому вмісті може доходити до 0,4 МПа, а для речовин на паливної основі – до 10 МПа. Довгостроковість залежить від ступеня агресивності середовища. У нашій країні виробники технічних гумових пластин орієнтуються на ГОСТ 7338-90. Цей стандарт поширюється на вулканізованої і резінотканні пластини.
У ньому позначені граничні відхилення на товщину пластин різного типу, співвідношення товщини і довжини, фізико-математичні показники. Всі види пластин маркуються із зазначенням товарного знака, умовного позначення, штампа проходження технічного контролю і дати виготовлення.