16 Січня 2018 | 1639

Електротранспорт в Кам’янці: про що не сказав Кучер

Інформація про те, що Кам’янець-Подільський може отримати до 40 електробусів безкоштовно, викликала у мешканців міста з одного боку шквал позитивних відгуків, з іншого – чимало запитань.

Журналісти Vdalo.info вирішили з’ясувати подробиці справи.

Нагадаємо, на 49 сесії міської ради колишній мер Кам’янця-Подільського Анатолій Кучер розповів, що в рамках пілотного проекту Кам’янець може отримати 30-40 електробусів. Також він зазначив, що була розроблена програма по запровадженню у Кам’янці-Подільському електричного транспорту та створенню зарядної інфраструктури.

реклама

Ми поспілкувались з одним із авторів Програми Борисом Кетлінським, який ще у 2011 році виступав за ідею запровадження електротранспорту на літієво-іонних акумуляторах у місті.

Тоді ця ідея не знайшла необхідної підтримки. Навіть не всі члени громадської організації «Кам’янецький тролейбус», до якої входив Борис Сигізмундович, підтримали таке інноваційне на той час бачення розвитку громадського транспорту в Кам’янці-Подільському.

Зазначимо, що головною метою вищезгаданої організації було продовження будівництва тролейбусної лінії та притягнення до відповідальності тих, хто розграбував майно громади під час будівництва тролейбусних ліній.

Але пройшов час. Чи є підтримка розвитку електротранспорту сьогодні?

За словами Бориса Кетлінського, міська влада, зокрема мер міста Михайло Сімашкевич, підтримують програму та готові до співпраці.

30-40 електробусів – це можлива винагорода за якісно виконаний проект, який зможе стати зразком для інших міст України.

Проект є інноваційним та вимагає професійного підходу з боку різних департаментів та служб міста. Від цього буде залежати кінцевий результат – чи отримає місто підтримку від Міністерства інфраструктури України.

Нам варто поквапитись, адже чимало інших міст також можуть запропонувати свої проекти, і тоді безкоштовні електробуси в рамках пілотного проекту дістануться саме їм, – підкреслив Борис Сигізмундович.

Директор департаменту ЖКГ міської ради Олександр Бабчинський, який є співавтором Програми, підтвердив зацікавленість міста в участі у пілотному проекті. Проте він зазначив, що це справа не одного дня. Лише за декілька місяців можна буде говорити про якісь проміжні підсумки. За цей час має відбутися зустріч в профільному Міністерстві, де планується обговорити всі деталі проекту.

Без розробленої програми наші шанси дорівнювали нулю. Тепер 50 на 50, – оцінив перспективи Олександр Бабчинський.

Слід зазначити, що електротранспорт – це не лише екологічний вид громадського транспорту,  але й широкий спектр можливостей для розвитку інфраструктури міста та супутнього виробництва. Тож сподіваємось, історія з електробусами матиме щасливий хепі-енд, на відміну від кам’янецького тролейбуса, якому так і не судилось виїхати на вулиці міста.

Читайте також: Своє ставлення до появи в Кам’янці-Подільському електробусів  висловив заступник міського голови Сергій Бабій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: