18 Січня 2019 | 1016

До весни витримають: як у Кам’янці латають дороги

Дочекавшись відлиги, у Кам’янці-Подільському взялись за ремонт аварійних ділянок автодоріг. Кілька судових позовів від кам’янчан, які пошкодили автівки через глибоченні ями на дорогах, також мотивували комунальників швидше взятись за роботу.

Дві години тому в цeнтрі міста на пeрeхрeсті проспeкту Грушeвського та вулиці Данила Галицького втрапили автомобілeм в яму. Та в таку, що диск розрізав колeсо в двох місцях. Викликали поліцію, оформили протокол, зробили заміри. Якщо чeсно, то я нe вірю в тe, що в нашій країні можна щось довeсти у цій справі, алe крові я поп’ю чиновникам – обіцяю! – дописує у місцевій Facebook-спільноті  Леся Погорлюк.

Журналісти Vdalo.info  спробували розібратись, як проходять ремонтні роботи та чи витримають до весни нові дорожні латки.

Головний інженер комунального підприємства «Комбінат благоустрою» (директор Руслан Пристач) Ігор Голубков показує журналістам старий асфальтобетон, знятий з доріг під час  літніх ремонтних робіт. За допомогою дорожнього рециклера – міні-асфальтного заводу – при температурі 140 градусів  шматки старого асфальту нагріваються, перемелюються і таким чином готуються до повторного використання.

Тим часом за допомогою інфрачервоної платформи-нагрівача проводяться підготовчі роботи: з аварійної вибоїни випаровується волога.

Подібні роботи можна виконувати навіть при температурі -10 градусів і нижче. Але при нижчих температурних показниках знадобиться більше часу для розігріву аварійної ділянки.

Запитуємо Ігора Алфійовича, чи витримають ці латки до весни.

До весни витримають однозначно, але подивіться, тріщини ідуть далі, дорожнє покриття зношене, асфальту майже немає, щебінь і болото.

Працівники КП «Комбінат благоустрою» і самі чудово розуміють, що ямковий ремонт – це лише тимчасове вирішення проблеми. Аварійні ділянки з’являтимуться  знову і знову. Але коштів у міській раді, щоб замінити дорожнє покриття немає.

Зробити капітальний ремонт доріг з гарантією 10-15 років по факту в 1,5 рази дешевше, ніж кожного разу латати те, що уже давно потребує заміни. Залишається питання, де взяти необхідну суму одразу, – зітхає головний інженер підприємства.

Адже робити якісні дороги, за словами Ігоря Голубкова, на підприємстві вміють і роблять. Приклад, дорога, що проходить біля нещодавно збудованого підприємства «КВС-Україна», зроблена працівниками КП «Комбінат благоустрою».

Двошарове покриття, свіжа щебенева основа, що забезпечує гарну фільтрацію та не дає воді підніматись, шар крупнозернистого асфальту – 8 см, дрібнозернистого – ще 7 см. Гарантія – 10 років, а то і більше, – з гордістю зазначає Ігор Алфійович.

Але поки що кам’янчанам доводиться задовільнятись щосезонним ямковим ремонтом та уважно вглядатись через лобове скло на рідні дороги, щоб часом не залишитись без колеса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

12
6

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: