8 Серпня 2017 | 640

Дерево оживає: у Кам’янці з нетерпінням чекають на скульптури від учасників «Поділля Woodcraft»

Стовбури дерев зачаїлись на майданчику у дворі ЖК «Нова Будова». Дуже скоро митці, що зібрались на новий фестиваль «Поділля WOODCRAFT», вправним дотиком руки зможуть пробудити душу цих поки що безформних колод.

woodcraft2

7 серпня відбулось урочисте відкриття фестивалю, що триватиме у Кам’янці-Подільському з 7 по 17 серпня. Замість традиційної стрічки заступник міського голови Вадим Савчук за допомогою бензопили відрізав від колоди перший шматок.

woodcraft3

Детально з програмою фестивалю ви можете ознайомитись тут.

Під час відкриття глядачам представили головних дійових осіб – скульпторів, які протягом 10 днів творитимуть диво із дерева. Як наголосили організатори, на фестивалі зібрались кращі з кращих. Андрій Кліщ, Сергій Кляпетура (Кам’янець-Подільський), Андрій Шевченко (Харків), Богдан Гладкий (Івано-Франківськ), Олег Капустяк (Львів), Степан Дутчин (Калуш), Тарас Король (Червоноград).

woodcraft1

Ідейним натхненником та одним з організаторів фестивалю стала викладач, мистецтвознавець Інна Березіна. Головний організатор та фунтадор фестивалю –  група компаній «Нова Будова».

woodcraft4

Учасники обирали свою колоду шляхом жеребкування.

Головна тема робіт, що мають виготовити скульптори, – ремісники, які працювали в Кам’янці-Подільському. Отож із дерев’яних колод, наче вивільнившись від усього зайвого, вже незабаром вийдуть подільский коваль, стельмах, гончар або ж представники  інших ремісничих цехів, що діяли у Кам’янці.

– Тема досить складна, але цікава, – зізнається Андрій Кліщ. – Єдине, мені не вистачає розмаху, колоди для мене дещо замаленькі. Проте все буде гаразд. Впевнений, що кожен впорається із завданням.

Фольклорний гурт «Torban» зі Львова став справжньої родзинкою відкриття фестивалю. Здавалось, саме музика гір, стрімких потоків та народної сили у поєднання з силою чоловічих рук ось-ось пробудять зачарованих ремісників, які дивним чином опинились ув’язненими у стовбурах дерев.

Ну що ж, казка починається…

Фото на головній: Андрій Кліщ та Сергій Кляпетура

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: