11 Лютого 2021 | 695

Чому не працює блок живлення ноутбука

Давайте розглянемо ситуацію коли у вас не працює блок живлення ноутбука (зарядний пристрій), і що можна зробити для вирішення проблеми.

Найчастіше, проблему можна усунути тільки за допомогою фахівців сервісного центру та спеціального обладнання. Рекомендуємо вам звернутися за професійною допомогою і не ризикувати працездатністю самого ноутбука, який може бути пошкоджений в результаті некваліфікованого ремонту зарядного пристрою.

Ноутбуку для роботи необов’язково потрібне підключення до мережі, але коли батарея сідає, без електричної розетки не обійтися. Поломка блоку живлення же призводить до того, що користувачі не можуть зарядити батарею ноутбука, в результаті чого ноутбуком неможливо користуватися.

Причини чому на працює блок живлення ноутбука

Зарядний пристрій може перестати працювати через наступні випадки:

  • Зарядка перегоріла / згоріла (з’являється дим і гар, видиме оплавлення корпусу).
  • Надмірне нагрівання і навантаження.
  • Механічне пошкодження кабелю або роз’єму.

Всі ці проблеми виправляються ремонтом або заміною адаптера зарядки. Простіше, звичайно, купити новий блок живлення, тому як ремонт старого обійдеться приблизно в таку ж суму.

Вибір нового блоку живлення

Якщо ви вирішили замінити згоріле або пошкоджене обладнання на нове, то обов’язково візьміть з собою старий блок живлення в магазин, він потрібен, щоб зробити правильний вибір.

Не купуйте універсальні адаптери, які підходять для ноутбуків різних – шукайте блок живлення для своєї моделі / бренду. Добре, якщо ви знайдете точно такий же адаптер, як той, що був у комплекті з ноутбуком при покупці. Але якщо його в продажу немає, то вибирайте блок живлення схожими с такими важливими характеристиками:

  • Вихідна напруга – має бути не більше, ніж значення, вказане на кришці ноутбука. Вимірюється в вольтах – 17V, 19V і т.д.
  • Вихідний струм – повинен бути рівним або вище параметра, зазначеного на ноутбуці. Якщо вихідний струм нижче вказаного значення, то блок живлення знову згорить. Вимірюється в амперах – 4, 74 А, 3,42 А.

На ноутбуці вказується також вхідна напруга (від 100 до 240 V вам підійде, так як в розетці 220 V) і вихідна потужність, але вони не так важливі.

Крім того, звертайте увагу на штекер – вони бувають різні, підбирайте штекер того ж типу, що був на пошкодженій блоці живлення.

Проблеми з кабелем і роз’ємом

Якщо у блоку живлення пошкоджений провід, то його, в принципі, можна замінити. Однак самостійно це зробити без підготовки не вийде, до того ж вам знадобиться відповідний кабель, так що набагато простіше і швидше буде купити нові блоки живлення ноутбука в інтернеті. Якщо вам складно самостійно зробити вибір, тоді вам краще всього знайти фахівця, який допоможе вам. Якщо підібрати блок живлення, у якого не будуть збігатися параметри з вашим ноутбуком, блок живлення або ноутбук можуть отримати пошкодження.

Але ж пошкоджений може бути не тільки блок живлення, але і роз’єм для його підключення на ноутбуці. Це теж досить крихке місце, яке потребує дбайливого ставлення. Залежно від типу роз’єму його можна полагодити або поміняти, але ці операції повинні виконуватися вже в сервісному центрі, а не в домашніх умовах.

Найважча ситуація для відновлення працездатного стану ноутбука – коли пошкоджена не блок живлення або роз’єм, а материнська плата. На ній можуть перегоріти транзистори чи пошкодиться конденсатори. Самостійно діагностувати подібну проблему важко, так що тут теж доведеться звернутися за допомогою до професіоналів.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: