13 Січня 2021 | 1062

Чому не цвіте гортензія

Цікаво, чому гортензія у вашому саду перестала цвісти? Відсутність барвистого цвіту може бути викликана кількома проблемами – деякі поза вашим контролем, але інші цілком можна виправити. Дізнайтеся, що потрібно робити, коли садова гортензія не цвіте.

Бесплатное стоковое фото с copy space, аналогичный, аромат

Неправильне обрізування

Однією з основних причин відсутності цвітіння вважається неправильна обрізка. Крупнолистова, деревоподібна та інші сорти потребують обережного видалення старих гілок та суцвіть, що відцвіли, – це краще робити восени, не зачіпаючи нових паростків. Однак багато залежить саме від виду. Якщо деревоподібна гортензія цвіте на цьогорічних паростках, то крупнолистова – на торішніх. Коли восени зрізати паростки, які з’явилися цьогоріч, наступного року квітки можуть не з’явитися. Крім того, температура на вулиці в період обрізування повинна бути до 10°C. Не варто обрізати гілки в перші три роки після посадки куща. До речі, щоб вибрати гортензію для свого саду, зазирніть за посиланням в інтернет-магазин Greensad.

Бесплатное стоковое фото с гортензия, лето, на открытом воздухе

Невдала погода

Погода стає другою найпоширенішою причиною, чому гортензії не зацвітають. Деякі сорти дуже чутливі до холоду, тому їх варто на зиму обгортати. Для цього використовують звичайну мішковину. Після перших сильних заморозків, якщо листя вже опало, здійсніть обгортання, додатково використавши мульчу чи сухе листя. Ніколи не використовуйте пластик – цей матеріал зовсім не пропускає повітря, тому якщо настануть теплі зимові дні, рослина не зможе дихати і загине. Нашкодити можуть також пізні весняні морози.

Неправильне добриво

Гортензії не слід підживлювати добривами з високим вмістом азоту. Наприклад, якщо у квітник потрапить азотне добриво, яке використовується для газону, рослина отримає насичене зелене здорове листя, але цвіту буде зовсім мало. Переконайтеся, що речовини для зрошення газону не потрапляють під кущ. А от фосфор навпаки сприяє росту коренів і пагонів, що дозволить гортензії зацвісти раніше.

Гортензия, Цветок, Природа, Цвести, Блум, Розовый

Невдале місце

Більшості садових гортензій для рясного цвітіння потрібно отримувати сонячне світло щонайменше 3-4 години в день. Найкраще якщо це буде легке вранішнє або полуденне світло, а не палючі промені по обіді. Однак перевірте етикетку рослини. Деякі нові сорти гортензії можуть довше перебувати на сонці і не бояться спеки. Пам’ятайте, що в сонячну погоду гортензії слід більше поливати. При цьому надмір тіні також може заважати появі квітів.

Якщо жодна з цих причин не підходить, але гортензія досі не зацвіла, можливо, ви обрали сорт, який не підходить до клімату. Деякі гортензії можуть пережити зиму в занадто холодній зоні, але ніколи не цвістимуть, тому що холод не дозволяє бутонам розпустилися. Дізнайтеся все про сорт, який зібралися вирощувати, перед посадкою, щоб не допустити цієї помилки!

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама