
Чим багаті, тим і раді: у Кам’янці-Подільському триває інвестиційний форум
Завод з переробки побутових відходів, виробництво артилерійсько-стрілецької зброї та продукції для агрохімії – ці та багато інших проектів були презентовані 10 листопада під час VII Міжнародного інвестиційного форуму «Розвиток промислового потенціалу Кам’янця-Подільського».
Продемонструвати інвестиційну привабливість міста зібрались провідні підприємства Кам’янця-Подільського. Серед іноземних гостей – представники Посольств Китайської народної Республіки та Ізраїля, виконавчий директор канадсько-української торгової асоціації Емма Турос, представники з міста-побратима Перемишля (Польща).
Завітали на форум і гості з Білгород-Дністровська та Умані, а також тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника голови Хмельницької ОДА Олег Гуменний та перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук.
Якими ж інвестиційними проектами цікавий цьогорічний форум?
– Інвестувати в будівництво заводу з переробки побутових відходів пропонує комунальне підприємство «Спецкомунтранс». Орієнтовна вартість проекту – 240 тисяч доларів.
– Державне підприємство «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» заохочує інвесторів вкладати кошти в технічне переоснащення та розширення виробництва, яке має на меті забезпечити Збройні сили України та спецекспортерів зразками артилерійсько-стрілецької зброї. Орієнтовна вартість проекту – 2 мільйони 500 тисяч доларів.
– ТзОВ «Поділля-ТрансБуд» пропонує інвесторам модернізувати цегельний завод з виробництва керамічної цегли. Реалізація проекту дозволить вдвічі збільшити обсяги виробництва. Орієнтовна вартість проекту – 5 мільйонів доларів.
– Також «Поділля-ТрансБуд» пропонує модернізувати завод залізобетонних виробів, закупити обладнання для будівництва котельного господарства та здійснити автоматизацію роботи бетоно-змішувального вузла. Орієнтовна вартість проекту – 250 тисяч доларів.
– ТзОВ «Модуль-Україна», який оперативно змушений був переорієнтовувати виробництво у зв’язку з подіями на сході країни, пропонує інвесторам вкласти кошти в установку корекції площинності листа. Орієнтовна вартість проекту – 1 мільйон доларів.
– «Гіпсовик» готовий взятись за виробництво продукції для агрохімії за умови надходження інвестицій на суму 25 мільйонів гривень.
– Науково-виробнича організація «Каммед» планує вихід на ринки Євросоюзу, але для цього необхідні інвестиції на суму 75 мільйонів доларів для отримання сертифікату СЕ – спеціального знаку, який наноситься на виріб та засвідчує його відповідність основним вимогам директив ЄС.
Свої інвестиційні проекти презентувала й Кам’янець-Подільська міська рада.
Мова йде про реконструкцію казарм Старої фортеці під рекреаційно-туристичний комплекс (орієнтовно 18 мільйонів 750 тисяч доларів) та реставраційно-відновлювальні роботи з пристосування пам’ятки архітектури «Кушнірська башта» під автентичний заклад з міні-броварнею (орієнтовно 1 мільйон 92 тисячі доларів).
Також міська рада пропонує реконструювати приміщення міської поліклініки №1 на вулиці Івана Франка, 30 під розміщення лікувального діагностично-консультативного центру та фізіо-терапевтичного відділення. Орієнтовна вартість проекту – 370 тисяч доларів.