28 Червня 2017 | 2467

АвтоЄвроСила: для чого об’єднуються водії авто на іноземних номерах

Нещодавно до нас у редакцію звернувся кам’янчанин із запитанням, мовляв, бачив у місті білборди ГО «Авто Євро Сила», тож стало цікаво, а чим ці хлопці займаються? Може, допомагають пригнати недорогу машину з-за кордону? Чи оформити документи?

Ми вирішили з’ясувати ситуацію та звернулись за коментарем до керівника Кам’янець-Подільського представництва «Всеукраїнської організації «Авто Євро Сила» Юрія Шубарського.

– Ні, ми не допомагаємо купувати автомобілі на іноземних номерах, не надаємо порад, як це краще зробити, – одразу пояснив наш співрозмовник. – Наша мета – об’єднати водіїв по всій Україні, зокрема і в Кам’янці-Подільському, які вже мають машини з іноземною реєстрацією, щоб захистити їхні права та інтереси. А таких у нашому місті близько 1000 осіб.

Більш ширша мета нашої організації – прийняття закону, який дозволив би «легалізацію» автомобілів на єврономерах в Україні. Ми пропонуємо прийняти закон, який дав би змогу  за приблизно 200 євро в рік ставити наші автомобілі офіційно на реєстрацію в МРЕО. Мова йде про розгляд законопроекту №5567 від 21.12.2016 року «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування)».

Важливість розгляду цього законопроекту розуміють і у Кам’янець-Подільській міській раді, яка у березні прийняла звернення до Голови Верховної Ради України невідкладно розглянути проект Закону №5567 від 21.12.2016 року «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування)».

Це було зроблено з метою недопущення загострення суспільної напруги серед місцевого населення. Адже часто водії зловживають ситуацією: трапилась аварія – він кинув ключі від машини і втік. Така людина не відчуває відповідальності за свої дії. Тому прийняття закону, який буде регулювати тимчасове ввезення автомобілів, вигідне усім, а не лише власникам машин з іноземною реєстрацією.

– Юрію, як ви оцінюєте шанси на прийняття цього або подібного закону найближчим часом?

– На мій погляд, це питання має політичний характер. Противники прийняття законів, які дадуть змогу українцям отримати доступ до недорогих іномарок, лобіюють інтереси певних політичних сил, які відстоюють свої бізнес-інтереси. Дехто згадує про екологію, якій нібито буде нанесено шкоду через  ввіз старих європейських авто, але як про це можна говорити в країні, де масово їздять старі ВАЗи, волги тощо. Я вважаю, це питання має шанс вирішитись лише перед виборами, коли таким чином певні політичні сили будуть намагатись підняти свій рейтинг.

– Повернемось до «Авто Євро Сила». Що конкретно дає водію машини на іноземних номерах членство у вашій організації?

– Перш за все, він отримує підтримку в ситуаціях перевищення повноважень працівниками митниці чи поліції, а також у різних екстренних ситуаціях. Члени нашої організації одразу виїжджають на місце події. З нами працює юрист, який готовий надати юридичну допомогу.

Оскільки наша організація є всеукраїнською, не важливо в якому регіоні трапилась проблема, у нас є відповідні чати у Viber, водій може написати туди і члени організації з найближчого міста оперативно виїжджають на допомогу. Також ми надаємо консультації про статус конкретного авто на європейській реєстрації.

Довідка: «Згаданий законопроект №5567 передбачає «запровадження умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами транспортних засобів особистого користування і встановлення справедливої плати за їх тимчасове ввезення в Україну громадянами-резидентами».

Іншими словами, замість мита пропонується ввести щомісячний платіж за авто, який би сплачувався при розмитненні. Мова йде про транспортні засоби, яким сім і більше років», – пояснює видання «Економічна правда».

У разі ухвалення закону власник може не розмитнювати авто, але кожного місяця повинен сплачувати відсоток від вартості розмитнення: у 2017 році — 0,2%, у 2018 році — 0,3%, у 2019-му і наступних роках — по 0,5%.

Таким чином, вартість «річного платежу» у 2017 році становитиме 2,4%, у 2018 році — 3,6%, у 2019 році — 6% від вартості повного розмитнення.

За новими правилами авто можна буде ввозити на термін до року з можливістю продовження до 60 днів за умови оплати продовжених місяців.

А як ви оцінюєте діяльність такої організації у Кам’янці-Подільському?

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

65
11

Поділитися з друзями:

реклама