11 Липня 2018 | 1395

Археологи Кам’янця-Подільського прокоментували ситуацію навколо скандальної забудови у Старому місті

У Facebook-спільноті «K-P Arcjitectural-Archaeologacal Expedition» з’явилась інформація з приводу скандальної забудови по вулиці Зарванська, біля колишнього універмагу.

Нагадаємо, саме через це питання розгорівся скандал та було достроково закрите перше пленарне засідання 57 сесії міської ради.

У повідомленні йдеться, що у травні – липні 2018 року учасники експедиції здійснювали нагляд за земляними роботами на вулиці Довга, на ділянці, північний бік якої примикає до Новопланівського мосту.

Будівельний котлован та бетонна заливка, за їх словами, були зведені ще у 2000-х роках. Тоді ж було зрізано вхідну частину підвалу, який видніється зараз в західній стінці котловану.

На більшій території ділянки, на момент обстеження, стінки та долівка котловану складені материковим суглинком. У західній та північній стінках видно залишки будинків, зруйнованих у 1940-их роках і засипаних будівельним сміттям.

Археологічні шари було виявлено лише у південно-східному кутку котловану. Тут збереглась будівельна засипка між стінами кам’яниці XVIII ст. Стіни кам’яниці були вибрані  до материкової основи. Яма між поперечними стінами виявлених залишків кам’яниці була забита сірим гумусованим грунтгом, мішаним з гравієм, у якому трапляються кістки ВРХ, свині, овець, уламки скляного та гончарного посуду XVIII ст.

Ліворуч – залишки стіни новобуду. Нижче – пляма суглинку, на якій стоїть стіна. За нею – чорна пляма будівельної засипки з матеріалами ХVIII ст.

Стратиграфія південного борту яру. Праворуч вгорі – будівельне сміття. Нижче – материковий суглинок. Ліворуч внизу – завал будівельного матеріалу будинку ХVIII ст.

Матеріали ХVІІІ ст. з будівельної засипки між виявленими стінами.

Фрагменти кераміки в ямі, знайдені під час зачистки.

Фото на головній: на аеро-фотозйомці міста початку 2010-их років сучасна споруда позначена літерою А.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

15
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: