24 Травня 2017 | 1089

Андрій Зоін розповів, чи відновлюватимуть мурал, що осипається, в Кам’янці-Подільському

Кожного разу, крокуючи повз будинок по вулиці Героїв Небесної Сотні, 48, кам’янчани та гості міста зупиняють погляд на прекрасному автопортреті художниці Юлії Волчкової, який прикрашає стіну будинка. Мурал був виконаний в рамках фестивалю RespublikaFEST у 2013 році.

Сьогодні стіна, на якій виконано роботу, почала лущитись. З кожним днем на портреті з’являються все нові відмітки руйнації.

На запитання, чи не планується відновлення муралу, організатор фестивалю RespublikaFEST Андрій Зоін зазначив наступне:

– Існує дві точки зору на мурали: одна українська, як у начальника ЖКГ, інша – мистецька. З точки зору начальника ЖКГ, так, можливо, мурал варто поновити. Але з мистецької точки зору, є художники, які принципово обирають такі поверхні. І чим більше така роботи сиплеться, тим більше вона нагадує старовинну фреску.

Одного разу ми працювали з художником з Куби, який малює вугіллям. Така робота, щоб ви розуміли, тримається до першого дощу. Був великий скандал, люди не розуміли, що відбувається. Але він пояснює свою теорію з точки зору арту – все мистецтво минуще, він не робить зі своєї роботи культу. Пішов дощ, все змив і ось перед художником чистий лист, на якому він знову може малювати.

Тому не сприймайте мурал як євроремонт, адже це мистецтво. Мені він навіть трошки більше подобається в такому стані, адже змушує замислитись про те, що все у нашому житті рано чи пізно минає.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

19
0

Поділитися з друзями:

реклама