6 Березня 2017 | 211

6 березня – Всесвітній день боротьби із глаукомою

– Глаукома – одна із основних причин незворотньої сліпоти, – розповідає Олег Собко, лікар-офтальмолог Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1. – Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. У Кам’янці-Подільському за минулий рік було обстежено 13 828 хворих, у 26 виявлено глаукому, із них у 19-ти в першій стадії. У 2015 році ці цифри були ще більші – 37 випадків глаукоми.
Початок недуги протікає безсимптомно.

Хвороба характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску.  Якщо лікування цього захворювання не проводиться, поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору.
Глаукома може протікати й гостро, тому потрібно звернути увагу на такі симптоми, як різкий біль в оці і відповідній стороні голови, затуманення зору, набряк роговиці і розширення зіниці при відсутності її реакції на світло, поява ореолу навкруги джерел світла (лампи розжарювання, свічки).
На жаль, глаукома молодшає.

Якщо раніше лікарі радили перевіряти очний тиск після 45-ти років, то зараз почастішали випадки глаукоми в 30-35 років. Тож після 40 років обов’язково треба щороку вимірювати очний тиск.

oftalmolog
Зараз науковці довели, що атрофія зорового нерву генетично спадкова.

Якщо раніше говорили, що підняття тиску в оці веде до відмирання зорового нерву, то тепер, що підняття тиску є наслідком хвороби. Тож йдеться про глаукому і при високому, і при нормальному тиску. Якщо ваші близькі родичі страждають на цю недугу – потрібно більш уважно стежити за очним тиском і знати, що ви знаходитесь у групі ризику.
Повністю зупинити процес надзвичайно складно, але кваліфікована допомога здатна уповільнити розвиток глаукоми. Методи лікування мють декілька напрямків. Консервативний полягає у закапуванні спеціальних крапель. При ньому однозначно потрібне щомісячне вимірюванням тиску в оці. Другий напрямок – хірургічний, який дозволяє знизити очний тиск на тривалий час.
Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста.

Пам’ятайте – найважливішим чинником для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: