14 Лютого 2017 | 191

Зміни у медицині – виклик для молодих фахівців

Головний лікар Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1 Борис Цвігун провів розмову з молодими фахівцями. Саме їм доведеться працювати в умовах, коли медицина України буде страховою і медичні заклади перейдуть на рейки самостійного господарювання.
У  фейсбуці повідомляється про те, що під час зустрічі Борис Ярославович торкнувся теми підписання договору лікаря із пацієнтом, яку планують втілити у державі в 2017 році на базі первинної ланки медицини. За словами Бориса Цвігуна, ще у 1999 році, займаючи посаду головного лікаря Хмельницької міської поліклініки №3, він запровадив договірну систему у своєму закладі. Робота дала гарні результати, але її загальмувала на той час не досконала законодавча система.

В сучасних умовах договірні відносин дають право обирати пацієнту лікаря, а фаховому спеціалісту власними знаннями та досвідом отримувати достойну зарплату. Відтак «вузькі» спеціалісти повинні налагоджувати тісну співпрацю із сімейними лікарями. Останні в легких випадках самі обслуговують пацієнта, а у складних мають порекомендувати, до якого фахівця звернутись.

likar2
Головний лікар стисло оглянув проект нових нормативних документів, де розписано реформаторські кроки в медицині на 2017 рік. Детально зупинився на пункті «Автономізація бюджетних закладів охорони здоров’я», адже самостійність дає можливості легально заробляти кошти на розвиток закладу та зарплату персоналу.


У розмові також торкнулись тем створення єдиного державного замовника медичних послуг, єдиної електронної картки пацієнта, отримання додаткових знань та нових спеціалізацій для лікарів, роботи за протоколами та взаємодії із пацієнтами.

likar3
Як резюме Борис Ярославович сказав:
– Зараз усі суб’єкти взаємовідносин в галузі охорони здоров’я не задоволені її станом: влада, пацієнт і лікар. Потрібно змінити систему із «мінуса» на «плюс». Завдання нашої ланки – медиків поліклініки – зробити все, щоб пацієнт був упевнений в нашому професіоналізмі і йшов у заклад.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

4
2

Поділитися з друзями:

реклама