5 Січня 2018 | 670

Зміни до ПДР: водіям дали час призвичаїтись, бо не мають чим контролювати

ОБМЕЖЕННЯ ШВИДКОСТІ

З 1 січня  існує обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/г.

Для порівняння у МВС наводять наступні приклади: при швидкості 60 км/год – гальмівний шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковий шлях складе 40 метрів, а імовірність летальних наслідків знизиться до 20%.

«Одне діло встановити обмеження, друге – це контролювати. Ми сподіваємося на свідомість водіїв, адже не маємо чим вимірювати швидкість руху транспорту. Прийде момент, коли запрацює фотовідеофіксація, і, тоді, відразу, підуть штрафи. Наша головна мета – показати водію, що ми хочемо допомогти не порушувати ПДР. Ми ввели норму, і даємо водіям час, щоб вони призвичаїлися. Незабаром з’являться камери, які працюватимуть не для того, щоб зібрати штрафи, а щоб водії не лише зменшили швидкість руху, а й загалом, – не порушували правила поводження на дорозі», – цитує речника управління патрульної поліції в Хмельницькій області Романа Мартинюка видання «Є».

ЗМІНЕНО ПОРЯДОК ВИДАЧІ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ

З 1 січня  працює новий Порядок видачі посвідчення водія. Відтепер перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видаватиметься на 2 роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі особою не було вчинено три і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було — громадянин обмінює тимчасове посвідчення на постійне.

реклама

ЗМІНА РОЗМІРУ ШТРАФІВ

Нова система штрафів ще не почала діяти. Адже зміна розміру штрафів неможлива без внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення Верховною Радою України.

МВС пропонує установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень) за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год.

За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення  права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

У 20 разів пропонується збільшити розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень.

Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

1515076710

Інфографіка сайту https://www.slovoidilo.ua

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте зміни до ПДР?

11
6

Поділитися з друзями:

реклама