11 Грудня 2017 | 773

За скільки кам’янчани зможуть купити електрокар у 2018 році?

Верховна Рада ухвалила зміни в Податковий кодекс, що дає можливість ввезення електромобілів без податку на додану вартість та акцизу в 2018 році.

Втім, ця норма буде діяти лише рік, хоча спочатку планувалося встановити п’ятирічний термін. Під час розгляду відповідного законопроекту голова фракції БПП Артур Герасимов запропонував скоротити цей термін до одного року. Про це повідомляє видання «Економічна правда».

Тож в українців є тільки рік на те, щоб придбати екологічно чистий транспорт дешевше, ніж зараз.

То скільки ж вдасться зекономити кам’янчанам, які вирішать придбати електрокар у 2018 році?

У Мінінфраструктури повідомили, що без сплати ПДВ та акцизу електрокари стануть дешевшими приблизно на 17%.

Загальний парк електромобілів в Україні перевищив 4 тис. Майже 90% таких машин — вживані. Переважно мова йде про Nissan Leaf 2013-2014 років випуску.

Зараз таке авто можна придбати за 14 тис євро. Сюди входять вартість машини, 20% ПДВ та 109 євро акцизу, це фіксована сума. Під час першої реєстрації також треба сплатити збір у Пенсійний фонд — 3-5% залежно від вартості машини.

Раніше при ввезенні транспортних засобів, оснащених електродвигунами, також треба було сплачувати ввізне мито, але парламент «обнулив» його в кінці 2015 року.

Якщо від поточної ринкової вартості авто, 14 тис євро, відняти скасований ПДВ, вийде 11 666 євро. Якщо від цієї суми вирахувати 109 євро акцизу, вийде 11 557 євро. Отже, знижка становитиме близько 17% або майже 2,5 тис євро.

Новий електрокар коштує близько 800 тис грн або майже 25 тис євро. Якщо від цієї суми відняти 20% ПДВ, вийде 666,6 тис грн. Якщо відняти ще й фіксовану суму акцизу, 3 480 грн, вийде близько 663 тис грн. Отже, економія становитиме понад 136 тис грн.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Україна посіла п’яте місце в міжнародному рейтингу за темпами розвитку електромобілів, випередивши такі країни, як США, Нідерланди та Японію. Головна причина, за якою Україна потрапила в п’ятірку лідерів, – швидке зростання частки електрокарів в числі нових автомобілів, куплених українцями в 2016 році.

Що ж до того, де у Кам’янці-Подільському можна підзарядити електромобіль, на онлайн-карті електричних зарядних станцій значаться три пункти:

  • АЗС «Socar», вул. Привокзальна, 99;
  • територія комплексу «Гала-готель», вул. Лесі Українки;
  • територія КП «Міськліфт-світло» вул. Гунська, 3.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте нові умови везення електромобілів?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: