23 Червня 2017 | 1650

Без віз, але не без грошей: яка сума необхідна для перетину кордону з ЄС

З 11 червня країни Європейського союзу відкрили для українців свої кордони. Станом на 20 червня понад 23 500 осіб скористались перевагами безвізу. Про це повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, під час прес-брифінгу, на який було запрошено журналістів Vdalo.info.

Нагадаємо, що безвізовий режим дозволяє лише короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів. Безвізовий режим також не означає права на проживання чи на працевлаштування в ЄС.

У МЗС неодноразово наголошували, що відтепер для перетину кордону українцям необхідно мати наступні документи:

– закордонний біометричний паспорт;

– поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (зелена карта)– у разі подорожі автомобілем;

– документи, що підтверджують мету поїздки та місце проживання: бронь у готелі, запрошення приймаючої сторони, квитки на фестиваль, у випадку авіаподорожі, зворотні квитки або кошти для їх придбання;

– достатня сума грошей готівкою або на рахунку.

Зупинимось детальніше на останньому пункті.

Кожна країна ЄС визначила мінімальну суму коштів на добу, яку повинен мати будь-який громадянин ЄС, який перетинає її кордон.

info

Ці суми суттєво різняться, можуть змінюватись та залежать від багатьох чинників. Наприклад, якщо у вас вже заброньований готель або ви маєте запрошення від родичів чи друзів, які є громадянами ЄС, мінімальна сума на добу може суттєво зменшуватись. Також кількість грошей може залежати від терміну вашого перебування на території країни. Так, якщо ви плануєте подорож до Чехії терміном не довше 30 днів, вам необхідно мати при собі  40 євро на день, якщо ж подорож більш тривала, ця сума зменшується до 15 євро на день.

– Наприклад, в Греції необхідна сума складає  не менше 50 євро на день, але не менше 300 євро в цілому, тобто якщо ви їдете на три дні, вам потрібно мати 300 євро, а не 150. В Угорщині ця сума умовна, тисяча форентівна на весь період вашого перебування – говорить Ганна Тіщенко, начальник візового відділу Департаменту консульської служби МЗС України.

Дізнатись актуальну інформацію про необхідну суму коштів для відвідування тієї чи іншої країни ЄС ви можете за допомогою спеціальної карти, яка постійно оновлюється.

Для людини, яка дійсно планує свою подорож, наявність необхідних коштів не є перешкодою для комфортного перетину кордону з ЄС.

– Важко уявити когось, хто їде закордон і не знає, де він буде проживати. Відповідно людина повинна мати або документ від друзів, родичів, знайомих, бізнес-партнерів з місцем її проживання, або бронь в готелі. Також важко уявити, що людина, яка в’їжджає в ЄС на 7 днів, не знає, яким чином вона буде повертатись. Наприклад, я їду на фестиваль у Варшаву, а потім подумаю, я повернусь назад автобусом чи літаком. Принаймні я маю знати, де буду купувати  квиток, скільки він коштує і які варіанти в мене є, – пояснює Ганна Тіщенко.

Щоб перевірити наявність фінансів, прикордонники можуть попросити пред’явити готівку або ж банківську карту, з якої вам можуть запропонувати зняти 5 євро. Ніяких роздруківок з банків, довідок про рух коштів  більше не потрібно.

«Безвіз – це велика спільна відповідальність для українців», – наголошують у МЗС. Адже питання надання Україні безвізу було дещо відтерміноване у зв’язку з підготовкою європейськими партнерами механізму призупинення в цілому безвізових режимів для всіх країн, які мають такі преференції.

Тому якщо у вас виникли будь-які запитання щодо безвізового перетину кордону з ЄС, надсилайте свої запитання на гарячу лінію bezviz@mfa.gov.ua. За цією адресою можна оперативно отримати відповідь. Найбільш цікаві питання друкуються на facebook Міністерства закордонних справ.

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

17
0

Поділитися з друзями:

реклама