18 травня в Україні відзначається День вишиванки. Цього року кам’янчани вже традиційно долучились до низки заходів, присвячених самобутньому українському оберегу та національному символу.
Керували у вишиванках
Чергове засідання виконавчого комітету з нагоди Дня вишиванки провели у залі Магдебурзького права в Ратуші. В урочистій атмосфері, вбрані у вишиванки очільники міста розглянули понад 50 питань, більшість з яких були цілком буденними: питання заміни газового обладнання та підведення газу в житловому приміщенні, облаштування зони відпочинку по вул. Пушкінський узвіз, звіти про оцінку майна комунальної власності тощо.
Мегавишиванка
Під час флешмобу біля міськвиконкому наймолодші кам’янчани презентували мегавишиванку. Розмір української сорочки – 4,5 м у довжину і трохи більше 2 у ширину. Працювали над її виготовленням педагоги та учнів кам’янецьких шкіл.
Відкриття «Школи традиційної майстерності Божени Філатової»
18 травня у виставковій залі по Соборній Божена Філатова – місцева майстриня художньої вишивки та писанкарства, а також дослідниця слов’янської символіки та оберегів, провела лекцію «Рушник долі» у весільному обряді та майстер-клас вишивки у техніці хрестик. Також відвідувачі мали змогу побачити самобутню виставку весільних рушників. Відмітимо, що роботи Божени Філатової відмічені дипломами на всеукраїнських та міжнародних виставках, а також зберігаються у музеях Тернопільщини.
-Правильно підібрані мною візерунки на одязі допомагають людині бути впевненою, сильною і досягати бажаних результатів за короткий період часу, – стверджує майстриня.
Алея вишиванки
Також в цей день поряд з бібліотекою ім. Костя Солухи працівники закладу організували виставку сучасних та старовинних рушників, провели майстер-класи та облаштовали колоритну фотозону. Також Алею вишиванки прикрасила вже традиційна тематична фотосушка.
З історії свята
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
У матеріалі використані фото із сайту міської ради