22 Березня 2019 | 895

Як студенти Кам’янець-Подільського вишу вчаться ораторському мистецтву

Перед кожним публічним виступом відчуваєте дискомфорт?  Скільки разів ви обирали варіант «промовчати» на конференціях чи нарадах саме через страх говорити перед великою аудиторією

Подолати невпевненість у собі, зробити крок до успішної кар’єри у сферах, які передбачають спілкування з людьми, вирішили учасники Студентського ораторського клубу, який регулярно проходить в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

21 березня відбулось чергове засідання Клубу, керівником якого є Тетяна Білоусова, кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології та загального мовознавства.

Раніше у нас був повноцінний курс з риторики, який дуже подобався студентам. Але в останні роки він зник з навчальних програм. Діти залишились без важливої мовленнєвої дисципліни. Вони вивчають іноземні мови, але фактично не вміють спілкуватись рідною, окрім буденних потреб. Коли постало питання, як допомогти студентам, виникла ідея створення Клубу.

Засідання Клубу відбуваються раз на три тижні. Раз на рік в рамках студентської наукової конференції проводиться секція «Риторика».

Перед кожним засіданням доповіді та презентації учасників вичитуються, вносяться корективи, студенти мають змогу отримати професійні поради, які допомагають покращити виступи.

Доповіді молодих ораторів оцінюються за допомогою спеціальної шкали балів. До уваги беруться виразність, багатство мовлення, логічність будови тексту, міміка, жести, контакт з аудиторією та багато інших аспектів. Такий зворотній зв’язок допомагає студентам суттєво підвищити майстерність.

Теми виступів учасники завжди обирають на власний розсуд. Цього разу йшлось про Шерлока Холмса, фестиваль «Respublica» та етапи розвитку людської душі.

Це був мій перший виступ перед такою аудиторією. Було дуже страшно. Звичайно, не все встигла розказати. Але тепер я впевнена, що буду продовжувати. Хочеться розвивати в собі цю майстерність. І якщо є така змога, обов’язково потрібно її використовувати, – ділиться враженнями студентка другого курсу факультету іноземної філології Катерина Шабанова.

Про свій досвід розповідає ще одна учасниця Клубу, магістрантка факультету іноземної філології Лариса Павлюк:

Завдяки Студентському ораторському клубу я почала успішно розвивати власний бізнес, який передбачає постійне спілкування з людьми. Коли я вирішувала, чим займатись після навчання, то зрозуміла, що найкраще вмію саме говорити. Натхнення працювати над собою подарувала мені Тетяна Павлівна, а участь у засіданнях Клубу додала впевненості у власних силах».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

21
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: