2 Жовтня, 2020 | 394

Як підприємцю збільшити свій прибуток на публічних закупівлях

2020 рік показав, наскільки важливо підприємцям вміти швидко підлаштовуватися під нові умови. Більше не можна робити ставку лише на офлайн-продажі, час навчатися продавати онлайн. Звісно, тут ми маємо на увазі не лише відкриття онлайн-магазинів чи торгівлю у соцмережах. В даній статті мова йтиме про електронні державні закупівлі — найбільш сучасний та надійний спосіб для підприємців продавати свій товар на великі суми.

Що таке публічні закупівлі

Публічними називаються ті закупівлі, які здійснюються державними установами (установи, чий бюджет забезпечується за рахунок державних коштів). З 2016 року вони проходять в системі електронних державних тендерів Prozorro. З її допомогою держзамовники купують різноманітні товари (від канцелярських скріпок до складного технічного обладнання), послуги (прибирання, архітектурні проєкти тощо) чи роботи (капітальні ремонтні роботи доріг чи будівель).

Як відбувається закупівля

Все починається з того, що замовник (державна установа) публікує оголошення про тендер в системі Prozorro, де вказує, які товари йому необхідні, та максимальну суму, що він готовий за них заплатити.

З точки зору підприємця закупівля відбувається наступним чином:

  1. Він реєструється на обраному електронному торговельному майданчику та знаходить з його допомогою цікавий тендер (для цього на сторінці пошуку можна використовувати ключові слова, ім’я замовника чи інші фільтри).
  2. У відповідь на тендерне оголошення надсилає свою цінову пропозицію (ціну, за яку готовий продати товар, виконати послугу чи роботу) — вона має бути такою ж або нижчою за вказану замовником — а також додає документи, які підтверджують відповідність товару вимогам. Так підприємець стає учасником закупівлі.
  3. Якщо замовник вирішив, що товар відповідає вимогам тендеру, підприємець бере участь у найголовнішому етапі — аукціоні. Аукціон відбувається за принципом пониження ціни, і переможцем стає той учасник, чия цінова пропозиція буде найнижчою.
  4. У разі перемоги підприємець укладає угоду на постачання товару, послуги чи роботи із держзамовником.

Оплата за угодою на 100% гарантується державою: в цьому можна легко впевнитися, перевіривши факти оплат за минулими тендерами на сайті Prozorro.

Які бонуси дають публічні закупівлі бізнесу

Підприємець, що стає постачальником у державних тендерах, отримує від цього наступні бонуси:

● можливість виграти в торгах на чесних та рівних правах;

● прозорі умови договору поставки, які відомі із самого початку;

● цікаві масштабні замовлення (початкова вартість окремих тендерів сягає декількох мільярдів гривень);

● підвищення статусу як постачальника серед потенційних клієнтів;

● своєчасну гарантовану оплату;

● можливість продавати свою продукцію навіть в умовах карантину — держава постійно потребує різноманітних товарів.

Долучайтеся до рядів постачальників системи Прозорро та збільшуйте свій дохід в десятки та сотні разів за рахунок державних тендерів!

Поділитися: