Отримати кредит в банку можна лише за умови, що фінансова установа буде задоволена результатами перевірки клієнта на благонадійність та платоспроможність. Такий підхід дозволяє звести до мінімуму ризик того, що кредитонабувач не зможе погасити свій борг.
Не завжди і не кожен, кому потрібно взяти кредит може успішно пройти перевірку. На це впливають різні причини, але фактично людина з непідтвердженими доходами та зіпсованою кредитною історією має низькі шанси отримати позику. В такому випадку можна скористатися альтернативним способом – звернутися до МФО.
Як перевіряють клієнта МФО
Мікрофінансова організація не є установою банківського типу.
В переважній більшості це комерційні компанії, алгоритм перевірки у них дещо простіший, тому при нагальній необхідності грошей можна вдатися і до такого способу кредитування. Перевірка в МФО не є такою суворою:
1. Не потрібна довідка про зарплатню, застава, поручителі.
2. Кредитна історія розглядається не настільки прискіпливо і в більшості випадків не стає завадою для оформленні позики.
3. Схвалення заявки відбувається в короткий термін, зазвичай гроші можна отримати протягом півгодини.
На даний час особливо актуально кредитування МФО онлайн. Такий варіант набув широкої популярності, бо дає можливість швидко вирішити термінове фінансове питання. Єдине, що потрібно пам’ятати позичальникам – звертатися треба лише до офіційних мікрофінансових організацій, які діють на підставі ліцензії державного зразка та свідоцтва про реєстрацію, що дає право здійснювати даний вид послуг. Наприклад, на сторінці https://meta.ua/mfo/dinero/ ресурсу Мета, можна переглянути інформацію компанії Дінеро, на яких умовах працює МФО, загальну інформацію, ліцензії та відгуки користувачів.
Критерії перевірки клієнта банку
Умови кожного банку дещо відрізняються, тому варто заздалегідь ознайомитися з переліком вимог до позичальника. Але є основні базові правила перевірки, які діють майже в усіх кредитно-фінансових установах:
- клієнт має бути резидентом України;
- паспорт та ідентифікаційний код;
- довідка з місця роботи про доходи;
- наявність майна під заставу;
стан кредитної історії.
Позичальник повинен розуміти, що вся надана ним інформація буде перевірена досить прискіпливо. Тому не варто прикрашати факти чи говорити те, що не відповідає дійсності. Банківська перевірка має експертний характер, інформація береться із підтверджених офіційних джерел і якщо банк повністю задоволений її результатами, то кредит буде виданий.