16 Листопада 2018 | 573

Як кам’янчанам не варто лікувати ГРВІ

Сезон застуд в Кам’янці-Подільському голосно заявляє про себе кашлем у маршрутках, чханням в магазинах та пошуком ефективних ліків в аптеках. Проте варто пам’ятати, що далеко не всі «традиційні» способи лікування ГРВІ є ефективними.

Як не варто лікувати ГРВІ? А що є просто шкідливим?

На жаль, сьогодні для лікування ГРВІ багато українців все ще обирають величезний спектр непотрібних препаратів. Коли насправді для цього доцільно застосовувати зовсім невелике розмаїття ліків, – йдеться у повідомленні Уляни Супрун у Facebook з цього приводу.

ТОП неефективних методів лікування ГРВІ підготував портал «INgenius».

  1. Інтерферони. Їх застосування при перших проявах застуди не доцільно, адже препарати мають дуже сильну дію та серйозні побічні ефекти. Вони призначаються при тяжких захворюваннях, як онкологія, коли лікар визначає, що користь від призначення цієї групи препаратів переважає ризики. Коштують вони зовсім недешево, а застосування проти застуди жодним чином не виправдано та може бути шкідливим для здоров’я.
  2. Антибіотики. Доволі поширене самолікування антибіотиками, проте вони ефективні лише проти бактеріальних захворювань, якими не є гострі респіраторні вірусні інфекції — це логічно навіть з назви. Вірусні інфекції не лікуються антибактеріальними препаратами.
  3. Противірусні препарати. Вони існують як клас, але зазвичай мають обмежені показання для застосування при конкретних захворюванях: вірусний гепатит В та С, ВІЛ-інфекція, герпес, грип типу А та В тощо. До речі, останні, грип А та В, набагато легше та дешевше попередити вакцинацією, ніж лікувати озельтомівіром, занамівіром, а віднедавна і балоксавіром. А стосовно ГРВІ: на сьогодні не виявлено жодного ефективного противірусного засобу.
  4. Елеутерокок або ж ехінацея. Ефективність цих препаратів не доведена. Тому їх не рекомендують для лікування ГРВІ, особливо у дітей.

Як же тоді лікуватись?

У випадку ГРВІ, справді кращий вибір — постільний режим, пиття чаю з медом, лимоном та малиною, здорова їжа і сон. І жарознижувальне, якщо температура вища за 38,5.

Ви набагато успішніше допоможете собі одужати, якщо полегшите симптоми організму саме цими простими методами, ніж почнете бомбити його усілякими лікарськими комбінаціями, – радить Уляна Супрун.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

19
2

Поділитися з друзями:

реклама