26 Квітня 2017 | 961

Як депутати в Кам’янці вулиці перейменовували

Депутати Кам’янець-Подільської міської ради під час 32 сесії підтримали рішення щодо увіковічення пам’яті загиблих в зоні АТО кам’янчан. Так, нові вулиці, які проектуються на земельній ділянці біля вул. Руслана Коношенка, буде названо на честь Андрія Журавленка та Аркадія Чухнова.

Також було перейменовано провулки Богінського на Сергія Мелимуки та пров. Гастелло на Павла Стрельчука.

Жваві дискусії в депутатів викликано питання щодо виключення з реєстру на перейменування провулку Лагерний.

За зверненням топонімічної комісії та громади провулку, депутатів просили залишити нинішню назву топоніму.

Водночас депутат Геннадій Бенкендорф стверджував, що назва Лагерний підпадає під дію Закону «Про засади державної мовної політики». Оскільки в українській мові немає такого слова як «Лагерний», тому, на його думку, назву провулка необхідно змінити.

«В країні є більше нагальних питань, ніж зміна нашого провулку», – емоційно обурювалася місцева мешканка.

Після тривалого обговорення депутати все ж вирішили виключити топонім з реєстру на перейменування.

На сесію також було винесено питання по перейменуванню вул. Андрея Шептицього на Якова Гальчевського. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року вул. Чапаєва змінювали саме на Шептицього.

Цього разу громада зміста збірала близько 500 підписів для присвоєння вулиці нової назви – Якова Гальчевського.  Найвагомішим аргументом звучала теза, що постать митрополита Андрея Шептицького надто значима, тому таку назву слід надати значно більшій вулиці.

Натомість керівник фракції БПП Василь Кобильник просив не перейменовувати вдруге вулицю, щоб «не створити прецедент».

Все ж нову назву на честь Якова Гальчевського підтримало лише 8 із 28 присутніх депутатів. В Кам’янці залишається вулиця Андрея Шептицього.

Загалом сьогодні засідання сесії міськради двічі призупинялося на перерву. Вперше депутати розійшлись на годину для відкриття меморіальної дошки учаснику АТО Валерію Лізвінському, а з 13:00 до 14:00 депутатів розпустили для вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів ЧАЕС.

Після перерви депутати ймовірно підтримають рішення про присвоєння ще одній новій вулиці імені захисника Донецького аеропорту Валерія Лізвінського.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

4
13

Поділитися з друзями:

реклама