8 Лютого 2020 | 7965

Викритий на Львівщині «псевдосвященик-шпигун» працював у Кам’янці-Подільському – ЗМІ

Чоловік, який діяв на Львівщині під виглядом священика Українського греко-католицької церкви (УГКЦ ) і представлявся отцем Давидом, насправді є Юрієм Юрійовичем Пайдою, який працював у Кам’янці-Подільському.

Про це повідомляє Zaхid.net.

Зазначається, що Пайда був доцентом Харківського університету внутрішніх справ, а у 2019 році доцентом приватного Кам’янець-Подільського податкового інституту.

Також про нього є інформація як про церковника різних конфесій, зокрема, УПЦ Московського патріархату (Zaхid.net регіон не уточнює, – ред).

Повідомлення Львівської архієпархії УГКЦ про те, що на Львівщині зафіксували діяльність невідомого чоловіка, який видає себе за священика УГКЦ, а натомість збирає інформацію про духовенство та впливових вірян, викликала значний резонанс та обговорення у соцмережах.

Про Юрія Юрійовича Пайду є інформація як про науковця, автора наукових статей на юридичну та релігійну тематику. Зокрема, у 2019 році Юрій Юрійович Пайда публікував іншу наукову статтю та брав участь у захисті наукових дисертацій як завідувач кафедри теорії та філософії права приватного вишу «Кам’янець-Подільський податковий інститут».

У ЗМІ є інформація про нього як проректора цього приватного навчального закладу.

У СБУ Львівщини Zaxid.net повідомили, що наразі не отримували офіційної заяви від Львівської архієпархії УГКЦ, однак зазначили, що інформація про превдосвященика-шпигуна їх зацікавила.

Як повідомлялося, у середу, 5 лютого, Львівська архієпархія УГКЦ оприлюднила офіційне повідомлення із закликом до священиків та прихожан бути максимально обережними, оскільки на території Львівської області під виглядом священика УГКЦ на ім’я Давид здійснює служіння невідомий чоловік, який не має жодних дозволів на священичу діяльність. В УГКЦ вважають, що цей чоловік може бути агентом спецслужб, який збирає інформацію про священиків та впливових вірян.

Зі слів львівського священика УГКЦ Юстина Бойка, згаданий чоловік, який називає себе священиком, підміняв отців на сільських парафіях у Львівській області, зокрема, у Пустомитівському районі. Йому вдавалося входити у довіру, оскільки він представлявся приятелем архієреїв УГКЦ.

В УГКЦ зазначають, що цей чоловік досконало знає богословську термінологію, він говорив гарні проповіді, але водночас збирав інформацію та роздмухував конфлікти на парафіях. Коли ж у керівництві Львівської архієпархії УГКЦ захотіли зустрітися з ним, його не знайшли.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

31
12

Поділитися з друзями:

реклама