14 Травня 2019 | 1449

Вперше в Україні у Кам’янці-Подільському пройде фестиваль, присвячений подіям 18 століття

Чи можна здивувати кам’янчан історичною реконструкцією? Кожного року ми маємо унікальну можливість спостерігати за учасниками кількох фестивалів, які відтворюють військові події та побут 17 століття, а також події 1919 року, коли Кам’янець-Подільський перебував у статусі столиці УНР. І якщо туристи долають для цього сотні кілометрів, кам’янчанам достатньо кількох кварталів.

Але в цьому році у Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику зазіхнули на відтворення подій яскравого, пафосного 18 століття. Унікальність заходу полягає у тому, що в Україні цією добою майже ніхто не займається.  Але саме з цим періодом в житті нашого міста пов’язано кілька яскравих подій, які й будуть відтворені в рамках нового фестивалю «Тріумфальна арка», який проходитиме 17-18 травня.

Мова йде про приїзд до Кам’янця-Подільського Станіслава Августа у 1781 році, на честь якого була споруджена Тріумфальна арка біля Кафедрального костелу святих апостолів Петра і Павла. Приїзд короля у місті святкували з особливим розмахом, гуляння тривали майже тиждень.

Ще однією знаменною подією є перший політ повітряної кулі, який здійснили в Кам’янці-Подільському. За деякими даними це був перший політ і в Україні: в 2019 році ми відзначаємо 235 років з моменту цієї славетної події. У 1784 році за наказом коменданта фортеці Яна де Вітте було сконструювано перший аеростат. Повітряна куля виготовлялася з паперу та наповнювалася гарячим повітрям. Правда, піднявшись на висоту 240 метрів, вона вибухнула і впала у річку Смотрич. Але ця спроба безпілотного польоту відбулася за рік після запуску братів Монгольф’є у Парижі, і куля таки літала, тож можемо сміливо святкувати цю подію.

В ході фестивалю буде змога познайомитесь з військовим та світським життям містян 18 століття. Допоможуть у цьому три групи реконструкторів з Польщі «Towarzystwo Stanisławowskie» , «Regiment Pieszy Koronny Królewicza» та «Garnizon Fortecy Częstochowskiej», які продемонструють точно відтворену форму залоги Кам’янецького замку та світський одяг аристократії та впливових міщан Європи.

Реконструкцією подій 18 століття в Україні займається лише кілька людей, адже це надзвичайно дороговартісне захоплення, – розповів журналістам Vdalo.info директор Музею Олександр Заремба. – Проте нам погодились допомогти друзі з Польщі, які займаються цим періодом. Ми також пошили кілька стилізованих костюмів, щоб мати змогу долучитись до заходу та не вибиватись із загальної картини.

Олександр Заремба також розповів, що підготовка до фестивалю «Тріумфальна арка» проходить спільно з Федерацією повітроплавців, які саме в ці дні планують польоти над Кам’янцем в рамках традиційного фестивалю повітряних куль. Саме вони готують модель кулі 18 століття, яку запускатимуть реконструктори.

Програма фестивалю «Тріумфальна арка» передбачає низку заходів 17 травня на площі Польський ринок, а також відтворення залоги Кам’янецького замку 18 століття, долучитись до якої можна безкоштовно в рамках акції Ніч музеїв.

18 травня на валах Старого замку з 14:00 до 17:00 буде облаштована пікнікова зона, де буде змога побачити придворних дам та кавалерів 18 століття. Тут лунатиме музика тих часів, а також буде змога пригоститись смачними стравами та напоями. Саме тут і відбудеться реконструкція запуску першої повітряної кулі.

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

38
1

Поділитися з друзями:

реклама