17 Січня 2018 | 3078

Водохреща у Кам’янці-Подільському: місця для занурення не облаштовуватимуть

Щорічно, 19 січня православні християни святкують Водохреща. Вже традиційно склалося, що одним із обрядів свята є занурення в ополонку. І хоча священники наголошують, що цей обряд не є обов’язковим, охочих зануритись у хрещенську воду завжди чимало.

Внаслідок аномально-теплої погоди, яка трималася останнім часом, лід на водоймах не набрав достатньої міцності, а частково взагалі відсутній.

реклама

В управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення   звертаються до мешканців та гостей міста Кам’янця-Подільського з проханням не виходити на лід під час святкування Водохреща.

Як повідомив начальник управління Юрій Крилов, в цьому році у Кам’янці-Подільському не буде спеціально обладнаних місць для купання.

Проте такі місця будуть облаштовані в:

1) селі Оринин (р.Жванчик);

2) селі Устя (р.Дністер);

3) селі Велика Слобода (р.Дністер);

4) селі Врублівці (р.Дністер).

За інформацією Служби порятунку 101, тут будуть організовані чергування пожежно-рятувальних підрозділів на спеціальній техніці із засобами для рятування людей.

rckm vodochrescha (3)

Якщо Ви все ж таки наважилися скупатися в ополонці, дотримуйтесь нескладних правил, щоб купання дійсно було на благо.

  1. Ви повинні бути впевнені, що у вас немає жодних медичних протипоказань. Інакше купання в крижаній воді посилить хворобу. По-перше, купатися в ополонці категорично заборонено тим, хто хворий різними інфекційними захворюваннями, такими як грип, бактеріологічними захворюваннями – запалення дихальних шляхів, цистит та інші хвороби простудного характеру. Не варто ризикувати людям з хворобами опорно-рухового апарату та серцево-судинними захворюваннями.
  2. Виберіть безпечне місце для купання. Здійснюйте занурення лише в спеціально відведених та обладнаних місцях для масового проходження обряду, де чергують бригади рятувальників та медиків і за необхідності Ви зможете швидко отримати допомогу фахівців.
  3. Відповідально підготуйтесь до купання. Вам знадобляться: одяг для купання, махровий банний рушник, вовняні шкарпетки, в яких буде зручно йти по льоду, комплект сухого теплого одягу. Обов’язково захопіть з собою термос з гарячим чаєм, щоб зігрітися після купання.
  4. Купайтеся без фанатизму. Найчастіше, занурившись у воду, людина відчуває різкий прилив енергії, ейфорію, і затримується в ополонці досить довго. Це помилка, яка може привести до серйозних наслідків.
  5. Не вживайте алкоголю. Пам’ятайте, що алкоголь – це не кращий спосіб уберегтися від переохолодження.
  6. Обов’язково зігрійтесь після купання. Як тільки Ви вийшли з крижаної води – добре розітріться рушником. Швидко перевдягніться у сухий теплий одяг та зігрійтеся гарячим чаєм.

Фото з минулорічного занурення колективу  РЦКіМ «Розмай».

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

23
1

Поділитися з друзями:

реклама