11 Вересня 2018 | 841

Вміст нітратів у криницях Кам’янеччини перевищує норму подекуди в 7 разів

Цьогоріч працівники Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» дослідили 70 зразків питної води криниць індивідуального користування сіл Кам’янець-Подільського району.

В результаті – надлишковий вміст нітратів констатовано в 57-и зразках криниць (75,7%), причому, в 12-и зразках (21%) вміст нітратів перевищує норматив (не більше 50 мг/куб.дм) в 4 -7,4 разу і сягає 200-370 мг/куб.дм.

В 2-х зразках води цих криниць виявлено завищений вміст аміака, в 18-и зразках (38,2%) завищена загальна жорсткість, – йдеться у повідомленні центру.

В результаті досліджень на санітарно-мікробіологічні показники в 19-и зразках води знайшли так звані бактерії групи кишкової палички понад нормативний рівень.

Лікарі нагадують, що воду з надлишком нітратів категорично заборонено вживати дітям віком до 3-х років (в тому числі для пиття, приготування сумішей, їжі), оскільки вона може викликати госте водно-нітратне отруєння.

Також змінити джерела води радять людям з серцево-судинними захворюваннями, анемією.

Відповідна інформація надіслана головам відповідних ОТГ, головним лікарям АЗПСМ, старостам сіл, завідувачам амбулаторій, фельдшерських пунктів. Проведені відповідні бесіди з медпрацівниками, підготовлено радіовиступ.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
6

Поділитися з друзями:

реклама