28 Березня 2019 | 621

Військовий капелан Кам’янець-Подільської дієцезії отримав престижну відзнаку

Четверо українських капеланів різних конфесій отримали 27 березня в Києві міжнародні відзнаки імені отця Омеляна Ковча.

Відзнака вручається увосьме. Цього року лауреатами стали чотири українські капелани різних конфесій:

  • Отець-капелан Іван Ісаєвич, Мукачівська Греко-Католицька єпархія;
  • Отець-капелан Юрій Казміренко, Православна Церква України;
  • Отець-капелан Павло Гончарук, Кам’янець-Подільська дієцезія, Римо-Католицька Церква в Україні;
  • Пастор-капелан Василь Хіміч, голова ГО «Об’єднання християн-військовослужбовців України», Всеукраїнський союз Церков євангельських християн-баптистів.

Як зазначив на церемонії у Національній опері України очільник УГКЦ Святослав (Шевчук), капелани нагороджені відзнаками «за видатний гуманітарний внесок», міжконфесійний діалог та душпастирське служіння.

Отець Павло Гончарук місію служіння обрав як капелан Християнської служби порятунку. В умовах бойових дій був душпастиром для бійців 128, 10, 72, 57 бригад. Продовжує працювати з демобілізованими воїнами та їхніми родинами. Організовує благодійну допомогу для військових підрозділів на передовій.

Омелян (Еміліан) Ковч — священномученик УГКЦ, праведник України. Греко-католицький священик, що все своє життя присвятив допомозі ближньому. Будучи капеланом в Українській галицькій армії завжди перебував із вояками на передовій, щоб підтримати їх морально та й фізично. Був активним у суспільно-політичному житті українців, за що неодноразово переслідувався польською, радянською і нацистською владами. За свої дії був ув’язнений та відправлений до концтабору Майданек, де й помер та був спалений у крематорії.

27 червня 2001 року у Львові Папа Римський Іван Павло II проголосив його блаженним мучеником разом з іншими мучениками греко-католицької Церкви.

Відзнака імені отця Омеляна Ковча заснована 2010 року, її щорічно вручають видатним особистостям за значний внесок у справі екуменічного діалогу, особистий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки. Серед лауреатів відзнаки – українські письменниці Ліна Костенко та Оксана Забужко, філософ і дисидент Євген Сверстюк, дослідник історії України Тімоті Снайдер, спільнота Святого Егідія з Рима, Український католицький університет та інші.

Фото: portal.lviv.ua, ukrinform

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

10
0

Поділитися з друзями:

реклама