20 Жовтня 2017 | 921

Відомий кам’янчанин Іван Нетеча відзначає ювілей

Сьогодні, 20 жовтня, 70 років виконується відомому кам’янчанину, незмінному керівнику дитячої хорової капели «Журавлик» Івану Нетечі.

Вперше «Журавлик» полетів на крилах виплеканих, самобутніх дитячих голосів у 1986 році. З тих пір капела – лауреат багатьох національних і міжнародних фестивалів і конкурсів. В 1990 році їй надано звання «Народний самодіяльний колектив».

Сьогодні «Журавлик» – бажаний гість не тільки вдома, але й закордоном. Знають про творчість підопічних Івана Нетечі у Болгарії, Польщі, Литві, Іспанії, Німеччині, Словаччині.

У репертуарі «Журавлика» кілька концертних програм: «Боже, Великий, Єдиний», «Свята ніч», «Аве Марія», «Лети, Журавлику, лети».

З 1992 року Іван Нетеча очолює  першу на Поділлі, третю в Україні Кам’янець-Подільську міську дитячу хорову школу.

За вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва України, багаторічну подвижницьку працю зі збереження національної духовної культури Іван Нетеча нагороджений дипломом Митрополита Київського і всієї України Володимира (2007 р.), обласною премією ім. В. Заремби в галузі музичного мистецтва (2002 р.), персональною стипендією провідних митців Хмельницької області, (2007 р.), грамотами Хмельницької обласної ради, обласної державної адміністрації.

За значні заслуги у справі духовного і культурного відродження міста Кам’янця-Подільського нагороджений відзнакою міської ради «Честь і шана». У 2002 році Хмельницьким регіональним оргкомітетом за Всеукраїнською програмою визнаний «Лідером регіону» в галузі музичного мистецтва.

У 2016 році Іван Нетеча отримав почесне звання «Заслужений працівник культури».

28 жовтня з нагоди 70-річчя Івана Нетечі в РЦКМ «Розмай» відбудеться творчий вечір. Початок заходу о 15:00. Запрошення можна отримати в дитячій хоровій школі (вул. Шевченка, 37).

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама