15 Грудня 2017 | 541

Відбулась презентація «Книги добра», до створення якої долучились кам’янчани

На початку липня Vdalo.info повідомляло, що оповідання журналістки з Кам’янця-Подільського Віри Шпильової та ілюстрації двох школярок з Кам’янеччини увійшли до «Книги Добра» – міжнародного соціального проекту. Його головна мета – показати всьому світу Україну з її великим чистим серцем і добрими людьми. 

І от 9 грудня 2017 року в мистецькому Арсеналі у Києві за участі Президента України Петра Порошенка відбулася презентація унікального видання  – «Книги Добра», яку створювали діти і дорослі з усіх куточків України.

На конкурс реальних історій добра надійшло понад 3 000 оповідань та 300 000 малюнків. Поважне журі, до складу якого увійшли письменниця, народний депутат України Марія Матіос та народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка Іван Марчук відібрало сотню кращих історій та ілюстрацій до них.

З Кам’янця-Подільського до «Книги Добра», як ми уже повідомляли, увійшли оповідання «Хліб від бандерівця» журналістки, громадського діяча Віри Шпильової та дві ілюстрації від школярок Валерії Перерви та Аліни Горіховської.

У рамках цього проекту 100 авторів кращих історій та 100 кращих ілюстраторів відпочили та оздоровились в Карпатах та Угорщині на запрошення уряду цієї країни. Якщо автори дорослі, то вони рекомендували для поїздки своїх представників – дітей, онуків, дітей друзів чи знайомих. Таким чином, з нашої області в Угорщині відпочивали Катя Власова та Валерія Перерва (обидві з Кам’янець-Подільської ЗОШ №17).

50 примірників Книги Добра вже вийшло на унікальному саморобному  ( черпаному)  папері, створеному в майстерні Центру української культури Талліна (Естонія) зі шматочків одягу авторів, квітів, трав, привезених з України.

Ці примірники мають  передати в 50 провідних бібліотек світу, до прикладу, в Ватикан, Національну бібліотеку Конгресу США, Королівську бібліотеку Великобританії. Також 25 примірників прибуде до кожної області України. Книга вийде і в звичайному форматі для її  більшої популяризації.

– Уявіть собі, через тисячу років, а то й більше ( бо стільки може зберігатися саморобний черпаний папір, на якому видрукувано «Книгу ДОБРА») наші нащадки візьмуть у свої руки історії добра і згадають нас, – поділилась враженнями Віра Шпильова. – Вірю, що наші діти житимуть у достатку та мирі в Країні Добра, якою невдовзі стане наша Україна. Бо вони ж самі її й творитимуть. «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне», – писав наш геніальний поет.

Своїми враженнями також поділилась учениця Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи (викладач Катерина Дегтяр) та загальноосвітньої  школи №17 Валерія Перерва:

– Для мене з Книгою Добра розпочалося щось неймовірне. Мій малюнок переміг у конкурсі 300 000 робіт. Тільки уявити, що твою роботу оцінював великий художник Іван Марчук!  Потім мені подарували відпочинок в Угорщині. Я вперше побувала в західній Європі, і по безвізу. У мене тепер багато друзів з усіх куточків України. А 9 грудня я була так вражена усім, що відбувалося в мистецькому Арсеналі! Це й зустріч з Президентом України, і особисте знайомство з … Іваном Марчуком!  Далі був прийом та обід в посольстві Угорщини, де серед всіх авторів Книги Добра розіграли 50 майбутніх подорожей за кордон на презентацію Книги Добра в провідних бібліотеках світу. Нам ще не оголосили, куди ми поїдемо, але я вже перебуваю в полоні дива. Я дуже щаслива.

knyga dobra1

Ще одна учасниця проекту, учениця Подільської ЗОШ (директор Ірина Гарук) Аліна Горіховська відзначає:

– Улітку мені не вдалося поїхати в Угорщину на відпочинок – вийшла затримка з виготовленням закордонного паспорту. Та добро все ж не втекло від мене. Тепер я поїду презентувати Книгу Добра, в якій є мій малюнок, в якусь зарубіжну країну. Це як у казці!

knyga dobra3

Прочитати оповідання Віри Шпильової з «Книги ДОБРА» ви можете за посиланням.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

10
0

Поділитися з друзями:

реклама