29 Червня 2020 | 371

Велосипед: трендовий та екологічний засіб пересування

У зв’язку з погіршенням екологічної ситуації у світі, велосипед — трендовий та актуальний транспортний засіб для поїздок на роботу, до школи та навіть для подорожей. Раніше це була однотипна конструкція, сьогодні вони відрізняються розміром, технічними характеристиками, оснащенням та призначенням. Транспортні засоби в тренді, адже не потрібно витрачати кошти на паливо.

Існує безліч моделей, кожна з них заслуговує уваги, але у цій статті ми поговоримо про велосипеди для руху містом.

Характеристики: на що звернути увагу

Для водіння засобу необхідно знати правила дорожнього руху та вміти тримати рівновагу. Параметри, що впливають на керування велосипедом:

 1. Амортизація — підвищує рівень комфорту при подорожах по нерівних ділянках дороги. Система зменшує рівень коливань, через що знижується «тремор» на сидіння та руль. Основне покриття у містах — асфальт, підійде як задня, так і передня амортизація.

 2. Сідло — прямий показник зручності. Інколи тривалість дороги складає не одну хвилину, а кілька годин, сидіння не повинно порушувати кровообіг у верхній частині ніг. Обирайте моделі, що регулюються по висоті, куту нахилу на поздовжньому зсуву.

 3. Колеса — їх розмір залежить від зросту водія. Ширина шини впливає на стійкість велосипеда на різних дорожніх покриттях. Для поїздок містом підійдуть колеса зі стандартним розміром ободу.

 4. Рама — закрита використовується в чоловічих моделях, а відкрита — у жіночих. Різниця між ними в зовнішньому вигляді, транспортні засоби без верхньої труби більш естетичні та лаконічні.

Обираючи велосипед, обов’язково звертайте увагу на ці характеристики, щоб придбати ідеальну модель.

Додаткова комплектація: підвищений рівень комфорту та безпеки

Другорядні елементи для поїздок на велосипеді поділяють на обов’язкові, наприклад, шолом, та бажані. До останніх належать:

 • замок — при паркуванні суттєво знижує ризик викрадення;

 • дзеркало — забезпечує видимість позаду велосипеда;

 • ліхтарі — додаткове освітлення в темні години доби;

 • рукавички — краще зціплення з кермом;

 • запасна шина — необхідна деталь у разі наїзду на ріжучий чи колючий предмет, наприклад, цвях;

 • масло — для змащування ланцюга, захищає деталі від швидкого зносу;

 • інструменти — ключі та викрутки необхідні в разі несправностей у дорозі.

Отже, при виборі екологічного транспортного засобу зважайте на свій зріст, характер дорожнього покриття та власні побажання. Велосипеди виготовляють у різних кольорах, є глянцеві та матові моделі.

Додаткове обладнання хоч і другорядне, але інколи вкрай необхідне. Шоломи рятують життя багатьох велосипедистів при невдалих спусках з крутих склонів та на небезпечних ділянках доріг. Водіння вночі буде більш комфортним, коли є ліхтарі, адже вуличного освітлення інколи недостатньо для хорошої видимості траси.

Пам’ятайте, купуючи велосипед, ви не тільки стаєте учасником дорожнього руху, але і зберігаєте екологію нашої планети.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама