24 Листопада 2017 | 1268

Вакарчук іде в Президенти? Чи готові кам’янчани його підтримати?

Святослав Вакарчук іде в Президенти? Інакше як пояснити його появу у соціологічних дослідженнях, що останнім часом почали регулярно з’являтись в українських медіа.

До прикладу, «ВВС Україна» публікує наступну інформацію: дослідження Центру Разумкова показує, що якби президентські вибори відбулися цієї неділі, за Вакарчука проголосували б 6,6% виборців, які збираються прийти на дільниці.

Це лише п’ятий результат – попереду лідера «Океану Ельзи» йдуть Петро Порошенко (14%), Юлія Тимошенко (8,4%), лідер партії «Громадянська платформа» Анатолій Гриценко (7,2%) і лідер «Опозиційного блоку» Юрій Бойко (6,8%).

Але відрив Вакарчука від Тимошенко, яка йде другою, становить менше 2%.

За даними компанії «Социс», – повідомляє видання, – Святослав Вакарчук на президентських виборах міг би показати другий результат: за нього готові проголосувати 9,4% українських виборців – всього на 0,8% менше, ніж за лідера рейтингу «Социс» Петра Порошенка.

Що скажете?

Ми вирішили поцікавитись у кам’янчан з активною громадською позицією, чи підтримали б вони Вакарчука на президентських виборах і що думають з приводу його ймовірного балотування на пост Глави держави.

Андрій Заєць, режисер, оператор, організатор фестивалю «БРУКІВКА»

В історії є багато випадків, коли відомі актори, спортсмени та музиканти ставали політиками – Менні Паккяо, Рональд Рейган, Арнольд Шварцнегер, Джекі Чан. Наприклад, історія того самого Віталія Кличка є яскравим прикладом української мрії: від чемпіону світу з боксу до мера Києва.

Щодо Вакарчука важко відповісти. Чи проголосують люди? Так. Але чи це той політик, якого ми заслуговуємо? Ні. На мою думку, Святослав теоретик, а не практик. Акули української політики його просто з’їдять і він покине політику, як і у 2005 році. Поки нічого невідомо про його команду і спонсорів цієї кампанії. Коли будуть всі крапки над «і» – тоді можна буде говорити про його президентську кампанію детальніше.

Галина Коротенко, режисер театру «ТАНДЕМ»

З одного боку, мені дуже імпонує його громадянська позиція. Дуже хотілося би, щоб до влади в Україні прийшли, нарешті, люди, які є справжніми патріотами країни. З другого боку, є сумніви, чи вистачить Вакарчуку знань, умінь і характеру справитися з такою місією. Плюс, важливо ще, чи набере він команду таких самих патріотів, які здатні йому допомогти і працювати для країни. В будь-якому випадку, якщо мені доведеться обирати між теперішніми політиками і Вакарчуком, то я оберу Вакарчука.

Вероніка Власюк, журналіст, редактор порталу «ВЖЕ інфо»

Мені особисто дуже подобається Святослав Вакарчук як співак, як діяч культури, просто як мисляча людина. А от щодо його президентських амбіцій, то тут питання складніше.

По-перше, сам Вакарчук ніколи відкрито не заявляв, що планує балотуватись на цей високий пост. Але чутки про це давно ширяться мережею. Як казав Екзюпері: «Якщо зірки запалюються, то це комусь потрібно». Так і поширення цих чуток комусь потрібне. Або це такий піар хід самого Вакарчука, який хоче почути думки людей заздалегідь, щоб зрозуміти, чи варто йому за це братися чи ні. Або ж це хтось із політиків працює на випередження, щоб ще до виборів скомпрометувати ймовірного конкурента.

А по-друге, дуже важливо, якщо Вакарчук таки планує балотуватися, то з ким він планує йти у команді, хто його фінансуватиме, кого він приведе з собою у владу. Поки це все невідомо, принаймні для мене, тому мені важко дати однозначну відповідь.

Віктор Годний, громадський активіст, тривалий час був керівник «Пласту» в Кам’янці-Подільському

Святослав Іванович, звичайно, може виграти виборчі перегони, але далі треба щось робити з цією країною, а це політика, це структура, це, як мінімум, партія в повному її розумінні та функціонуванні.

Я взагалі не вірю в Президента одинака-супергероя, або Президента-бренд, мені більше подобається Президент-дипломат, економіст, суспільник. Вакарчук десь є трохи дотичним до таких напрямків як економіка, (ред. – Святослав Вакарчук навчався на фізичному факультеті Львівського університету (спеціалізація — теоретична фізика). Друга вища освіта — економіст-міжнародник), проявляє свою позицію як суспільник. Та, на жаль, глибоко не знаю його роботи в цих процесах, більше як успішного співака-композитора. Тому треба знати, з якою командою він може йти в Президенти, яку партію створить, чи можливо вже створив, з якими людьми він планує розвивати країну. З цієї сторони не знаю Вакарчука, а просто як відому особистість сприймаю його по іншому.

А взагалі є простий спосіб це дізнатись, але перед виборами. Потрібно подивитись хто буде займатись виборчими штабами на місцях і одразу все буде зрозуміло, чи це дійсно Вакарчук, чи використання його іміджу!

Інна Ткач, член спільноти «Віра і світло», учасник багатьох молодіжних ініціатив

Ще поки не думала про кандидатів. Але Вакарчук хороший кандидат, освідчений, мудрий, людяний та молодий! Але не знаю стосовно його можливостей до керування державою. То не просто! Не можу дати однозначної відповіді…

Дмитро Бойко, організатор активного дозвілля для молоді в Кам’янці-Подільському

Тут може бути два варіанти: президентство може забрати час на музику і нові доробки, але з іншого боку це цікаво. Тому якщо серед списків будуть старі політики і він, то однозначно за нього. Хоча експерименти є різні: із людей, що не в політиці, які себе спробували, хтось затримався, хтось повернувся до своєї більш фахової роботи: Кличко, Шевченко, Лижичко.

Молодь Вакарчука підтримає, адже він збирає лекційні аншлаги і може мотивувати молодь. Але якщо за цим всім хтось стоїть, то не зрозуміло, на що ми перетворимось.

Ліза Бурденюк, дизайнер, фотограф, письменниця

Думка така, що краще класний музикант, ніж незрозуміло який президент. Кожен має займатись своєю справою.

Вікторія Желіховська, ГО «Чисті схили»

Святослав Вакарчук – лідер громадської думки, із високим рейтингом довіри і популярності серед публічних осіб. Люди втомилися від корупційних історій про наших політиків, від популізму і пустих балачок. Вони мріють про керівника держави (інших топ-посадовців, депутатів це також стосується) із високими моральними цінностями, талановитого менеджера, патріота і т.д. Якщо, чесно, я також про це мрію, але у президента має бути команда – фахова, надійна і згуртована. Не знаю, чи є така у Святослава і чи в принципі, ідею балотуватися в президенти він серйозно розглядає, враховуючи його активне громадське і творче життя. Він із тих людей, кому хочеться вірити.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

На вашу думку, Святослав Вакарчук може бути президентом України?

36
12

Поділитися з друзями:

реклама