29 Березня 2017 | 975

В Україні з’явився новий щомісячний платіж за газ: скільки платитимуть на Хмельниччині

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, ввела в дію з 1 квітня абонентську плату за розподіл газу. Нова система передбачає відділення тарифів на транспортування і розподіл від ціни газу, як товару.

За рішенням Нацкомісії, кожен споживач буде щомісяця платити за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної здатності його лічильника, незалежно від фактичних обсягів споживання.

У той же час, ціна закуповуваного абонентом газу вже не буде включати вартість транспортування і розподілу.

Нагадаємо, що діюча роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів була встановлена на рівні 6879 грн за 1000 куб. м (з ПДВ) та включала вартість послуг транспортування та розподілу природного газу, яка складала лише 13 %.

Як повідомляють Українські новини, з 1 квітня ціна на газ для населення буде розділена на дві складові:

  • ціну на газ як товару (4942 грн/тис. куб. м плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії 3,2%);
  • абонплату за підключення до мереж.

Тариф на розподіл газу для побутових споживачів компанії «Хмельницькгаз» складе 2,224 коп. / М³ на годину, для промислових – 2,894 коп. / М³ на годину (всі тарифи без ПДВ).

За інформацією комісії, абонплата за розподіл для самого поширеного типу лічильника (G4, 54% від загальної кількості абонентів і 80% від загального споживання в країні) на місяць становитиме близько 92 гривень.

Абонплата для побутових споживачів на перехідний період (3 роки) встановлена в менших розмірах, ніж для інших категорій. По закінченню перехідного періоду абонплату для різних категорій планується зрівняти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: