15 Травня 2017 | 246

В Україні запрацював онлайн-реєстр порятунку об’єктів культурної спадщини: поки що без Хмельниччини

В Україні запустили перший онлайн-реєстр порятунку об’єктів культурної спадщини. Хмельницька область поки що на карті не представлена, хоча у нас є чимало об’єктів, які потребують негайної увагу, в тому числі і у Кам’янці-Подільському.

Онлайн-платформа www.sosfuture.com.ua запрацювала з 15 травня.

За словами авторів, це водночас інтерактивна мапа культурно й соціально значимих об’єктів, що потребують негайної допомоги, та «народна Вікіпедія».

Реєстр матиме вигляд інтерактивної карти, на якій позначено замки, палаци, бібліотеки, центри дитячої творчості, сільські клуби, спортивні й музичні школи та інші об’єкти у незадовільному стані – з фото, історією та описом. Користувачі матимуть доступ до пошуку, а також можливість додати об’єкт самостійно.
В «інвентаризації» об’єктів соціального значення взяли участь понад 2000 небайдужих громадян, які привернули увагу до сотень пам’яток культури, сільських клубів, занедбаних спортивних майданчиків. На момент запуску на карту буде нанесено перші 100 з них – ті, стан яких викликає найбільше занепокоєння.

Наступний етап передбачає створення Порталу добрих справ на концепції краудсорсінгу та краудфандінгу, де волонтери, населення, меценати, міжнародні донатори зможуть разом відновлювати занедбані державою об’єкти.
Ініціатором створення платформи #sosмайбутнє виступила засновниця Art Ukraine Foundation Наталія Заболотна, за підтримки Київського офісу Інституту Кеннана та Інституту суспільно-економічних досліджень.

На вашу думку, ВДАЛИЙ проект?

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
0

Поділитися з друзями:

реклама