24 Вересня 2018 | 1414

В оремих районах Кам’янця-Подільського вміст діоксиду сірки в повітрі перевищує норму майже в 1,5 рази

Моніторингові дослідження проб атмосферного повітря у Кам’янці-Подільському виявили перевищення концентрації діоксиду сірки в окремих районах міста.

Зокрема мова йде про зони впливу інтенсивних потоків автотранспорту на перехрестях доріг, а саме:

  • біля приватних житлових будинків по пр. Грушевського,2 – концентрація діоксиду сірки перевищувала гранично-допустиму концентрацію (ГДК) в 1,04-1,2 рази;
  • біля 9-поверхового житлового будинку по пр. Грушевського,42 – концентрація діоксиду сірки перевищувала гранично-допустиму концентрацію (ГДК) в 1,2-1,4рази;

Концентрації інших досліджуваних шкідливих хімічних речовин: азоту діоксид, вуглецю оксид, фенолу, формальдегіду- в пробах атмосферного повітря під час щоквартальних досліджень не перевищували гранично-допустимих концентрацій.

Концентрація пилу (недиференційованого за складом) перевищувала ГДК в 1,08-1,2 разу в пробах повітря біля приватного житлового будинку по пр. Грушевського,2 (щоквартально), в 1,1-1,8 разу – в пробах повітря біля 9-поверхового житлового будинку по пр. Грушевського,42 (в І та ІІ-у кварталах) та в 1,04-1,2 разу в пробах атмосферного повітря біля 5-поверхового житлового будинку по вул. Привокзальній, 24 (лише в ІІІ-у кварталі).

Слід зазначити, що вміст пилу в пробах повітря в зазначених спостережних точках, досліджених протягом поточного періоду 2018 року в рази нижчий, ніж в пробах повітря в даних точках, досліджених за аналогічний період 2017 року.

Лікар з гігієни дітей та підлітків Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ УкраЇни» Надія Канарчук звернулась до кам’янчан:

Шановні Кам´янчани, дбайте про своє здоров’я, дбайте про здоров’я своїх дітей. Та, зокрема, враховуючи вищевикладене:

– уникайте піших прогулянок у вихідні дні, у свій вільний час тротуарами магістральних вулиць (особливо, коли прогулюєтесь з дітками у візках та колясках), – віддавайте перевагу прогулянкам в паркових зонах, рухайтесь другорядними вуличками із невеликою кількістю автотранспорту.

– намагайтеся уникати тривалих чекань «маршруток» на зупинках з інтенсивним графіком перевезень (якщо потрібно проїхати лише якихось 1- 3 зупинки при сприятливих погодних умовах),

– по можливості, рухайтесь пішки (бажано – дворами), адже користь від цього – що називається «2 в 1»: боротьба з гіподинамією та зменшення безпосереднього вдихання інтенсивних «густих» токсичних автомобільних викидів на зупинках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Любава Рябухіна
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як вам дихається у рідному місті?

2
18

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: