27 Квітня 2018 | 1179

В обіг введено нові монети замість купюр

З 27 квітня Національний банк України  вводить в обіг нові монети номіналом 1 і 2 гривні на заміну відповідним купюрам. На аверс нових монет нанесено малий державний герб України, стилізований орнамент і номінал монети. На реверсі розташовано портрети видатних українців: 1 грн – Володимира Великого, 2 грн – Ярослава Мудрого, повідомляє прес-служба регулятора.

Українці зможуть одночасно використовувати і нові монети, і банкноти відповідних номіналів, поки монети природно і поступово не замістять банкноти в обігу.

З 1 липня 2018 року в рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу в Україні також застосовуватимуться правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків.

реклама

Також припиняється карбування монет номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок. Водночас усі ці номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу і виконуватимуть функцію платежу. Проте у подальшому готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів.

Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила заокруглення загальної суми покупки: сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок, сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

monet1

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

13
5

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: