25 Липня 2019 | 321

У Старому замку проводять розкопки на місці церкви Покрови Богородиці

Роботи проводяться на місці розташування церкви Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ ст.

В минулому році було частково розкрито фундаменти церкви та костелу св. Станіслава (кін. XVI – поч. ХІХ ст.), виявлено сенсаційні знахідки. Також в ході розкопок на території Кам’янець-Подільського замку було виявлено жіноче поховання часів Київської Русі.  Знахідка була зроблена археологами вже на третій день робіт. Поруч знайдено ще одне поховання. Припускають, що це міг бути цвинтар.

Як повідомляють в Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику, розкопки тривають згідно з договором між музеєм та державним підприємством «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології Національної Академії Наук України. Роботи проводяться під керівництвом старшого наукового співробітника давньоруської та середньовічної археології Інституту Археології НАН України, кандидата історичних наук, члена ICOMOS Лариси Виногродської. Від музею у роботах бере участь завідувач сектору «Музей старожитностей» Петро Болтанюк.

Розкоп в фортеці лише розбивають, а перша знахідка вже є. Знайшов кістяний гудзик, – написав на своїй сторінці у Facebook директор Музею Олександр Заремба.

Звісно, чекаємо на значно більші відкриття, адже попередні результати розкопок були дійсно вражаючими.

Для довідки

Церква Покрови Богородиці побудована у ХІV ст. В описі замку 1494 р. церква згадується, як дерев’яна із дзвіницею та двома дзвонами. У 1672 році була розібрана для перебудови в кам’яну. За переказами в ній були поховані князі Коріатовичі – Юрій та Олександр.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: