У скільки кам’янчанам обходиться утримання держави (КАЛЬКУЛЯТОР)

Корупційні скандали в сфері держзакупівель, оффшори українських можновладців, мільярди гривень, які легко кочують з бюджету України в руки приватних фірм, державні кредити – все це ми часто сприймаємо як щось віртуальне, з нами напряму не пов’язане.

Медицина, освіта, охорона порядку – тут нам теж може помилково здаватись, що все це держава дає нам безкоштовно. Але за кожною послугою, кожною державною інституцією стоять наші з вами гроші. І лише  усвідомлення цього може сприяти контролю за їх належним використанням.

За допомогою ресурсу «Ціна держави», створеного економістами проекту CASE Україна, ми спробуємо наочно продемонструвати, як щомісяця отримуючи зарплату та купуючи товари, кожен з нас наповнює бюджет країни.

Суми насправді вражаючі!

Візьмемо для прикладу кам’янчанина під умовним ім’ям Роман Васильович, що отримує середньостатистичну для Кам’янець-Подільського району заробітну плату 5 821 грн.

Припустимо, що в місяць Роман Васильович купує 2 пляшки міцного алкогольного напою, 2 пляшки вина та 5 пляшок пива. А ще Роман Васильович багато палить, тому в місяць купує 30 пачок цигарок.

Також врахуємо, що на «чорний день» Роман Васильович нічого не відкладає, тому що всю зарплату він витрачає на необхідні товари та послуги.

Скориставшись калькулятором, вираховуємо, що за рік Роман Васильович сплатив податків на суму 54 952 грн, в той час як його «чистий» дохід склав 50 911 грн.

З цих коштів 19 090 грн – єдиний соціальний внесок, 16 921 грн – податок з доходів фізичних осіб, 11 642 грн – ПДВ, 905 грн – ввізне мито, 6 395 грн – акцизний податок.

Наприклад, 23 384,96 грн Роман Васильович «спрямував» на виплату пенсій, 6 134,54 грн – на освіту, 3 356,01 – на медицину, 3 815,83 грн – відсоток за запозиченнями, а 2 578, 45 грн – на захист країни (на Збройні сили).

Ось такий рахунок від держави отримав Роман Васильович наприкінці року.

rahunok3

Візьмемо умовно кам’янчанина Сергія Івановича, який є приватним підприємцем з середнім доходом 10 тисяч гривень в місяць.

Перебуваючи, скажімо, на третій групі оподаткування, Сергій Іванович сплачує 819 грн єдиного соціального внеску та 5% від доходу, тобто ще 500 грн на місяць.

Припустимо, що в місяць Сергій Іванович купує 2 пляшки міцного алкогольного напою, 2 пляшки вина та 10 пляшок пива. А ще Сергій Іванович палить, тому в місяць купує 20 пачок цигарок.

Також у Сергія Івановича є машина, але їздить він небагато, тож в середньому в місяць купує близько 20 літрів бензину.

Скориставшись калькулятором, вираховуємо, що «чистий» дохід Сергія Івановича за рік склав 92 676 грн, а  податків він сплатив на суму 37 976 грн.

З них, наприклад, 8 642,71 грн пішло на виплату пенсій, 5 700,42 грн – на освіту, 3 118,52 – на медицину, 3 545,80 грн – відсоток за запозиченнями, а 2 395, 99 грн – збройні сили.

rahunok

Висновок: навіть якщо ви ніколи власноруч не відносили грошей у бюджет, все ж ви поповнюєте державну скарбницю щоразу, коли отримуєте зарплату або купуєте щось у магазині.

Цей рахунок показує, скільки Ви сплачуєте податків на рік та на що ці гроші витрачаються. І ще цей рахунок показує, що жодна з державних послуг не є безкоштовною — ні освіта, ні медицина, ні охорона порядку.

А тепер порахуйте за допомогою калькулятора, у скільки вам обходиться держава!

cina

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте особистий рахунок від держави?

14
18

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: