16 Жовтня 2019 | 8691

У Кам’янці з’явився заклад, в якому вирішили не економити на доступності

У Кам’янці-Подільському з’явився перший заклад, де за всіма правилами подбали про інфраструктуру для маломобільних груп населення. Йдеться про аптеку «Шар@», що на проспекті Грушевського.

Увагу на цю аптеку звернула голова громадської організації «Гармонія» Наталія Безпалько на засіданні виконавчого комітету міської ради, про що повідомляє прес-служба установи.

Серед переваг, які мають бути в кожному закладі:

– встановлення при вході до приміщення спеціального підйомника;

– для людей з вадами зору перша і остання сходинки промарковані кольором;

– на початку та наприкінці сходів влаштовані попереджувальні тактильні смуги;

– інформація для відвідувачів надрукована крупним шрифтом.

Це все неабияк полегшить пересування багатьом кам’янчанам і, можливо, стане стимулом для керівників інших установ і підприємств, для власників магазинів, кафе, перукарень, які все ж таки подбають про доступність їхніх закладів для людей, яким складно пересуватися. Крім того, мова йде і про жінок з візками для немовлят. На жаль, більшість закладів для них також недоступні.

Загалом же, як повідомляють у міській раді, ситуація у місті невтішна: кількість пандусів, встановлених за усіма нормами, – обмаль.

Незважаючи на те, що законодавство вимагає облаштування необхідної інфраструктури й додаткових знаків, які значно полегшують пересування малорухомих людей, підприємці робити цього не поспішають.  Ігноруються Державні будівельні норми (ДБН), які чітко регламентують обов’язковість встановлення пандусів. А це неабияк ускладнює повсякденне життя не лише особам з інвалідністю, але й з тимчасовим порушенням здоров’я, з вадами зору, слуху, а також вагітним жінкам, людям похилого віку, перехожим з дитячими візочками. Насправді ж, відсутність елементарного пристосування є серйозною проблемою для маломобільних груп. Часто через це люди з інвалідністю можуть місяцями не виходити з власної оселі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: