17 Квітня 2020 | 315

У Кам’янці-Подільському таки відбудеться один весняний фестиваль: у кіберпросторі

16 травня на День міста Кам’янця-Подільського відбудеться міжнародний фестиваль «КіберБруківка_2(4)20».

Про апгрейд відомого фестивалю, нові можливості та виклики  під час кризи розповів виданню «VGL cinema» його Президент, автор та організатор Андрій Заєць .

  • У зв’язку з карантином багато заходів, фестивалів та нагороджень будуть проводитися в онлайн-форматі. Скажіть, будь ласка, чи вплинуло «переміщення в мережу» на структуру вашого фестивалю: склад учасників, журі, умови подачі-приймання робіт тощо.

Над новими форматами Кам’янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка» я думав давно. Після масштабного фестивалю 2019 року я вирішив узяти паузу на кілька років і продумував концепцію для трьох наступних кінофестивалів.

Але пандемія коронавірусу, нова фінансова криза та відміна проведення майже 90 % культурних подій у перших двох кварталах 2020 року спонукали мене в середині березня почати прийом робіт на позачергову «Бруківку», яка отримала назву «КіберБруківка2(4)20».

Фінал її відбудеться 16 травня в онлайн-форматі.

Ще з 2019 року на 15 травня 2020 року була запланована велика кінотеатральна прем’єра мого повнометражного художнього фільму «Одного разу в місті на камені», але останні події спонукали мене зробити прем’єру онлайн також 16 травня, у День міста Кам’янця-Подільського і День Європи в Україні.

Переглянути стрічку можна вже сьогодні:

  • Яким буде формат проведення? Як буде організовано процес відбору й оголошення переможців? Як за процесом нагородження зможуть спостерігати глядачі?

Станом на сьогодні на наш фестиваль було подано понад 2000 робіт із 90 країн світу, і це є нашим новим рекордом.

Цього разу фестиваль на 100 % незалежний і без державного фінансування.

Сьогодні над відбором робіт працюю я, постійний відбірник фестивалю, і Денис Буданов, член Української Кіноакадемії та Спілки кінокритиків України. Щоразу в нас є окрема жанрова номінація. Цього року робимо ставку на короткометражні фільми як аматорів, так і професіоналів у жанрах кіберпанк, пост-апокаліпсис, горор, фантастика та фентезі. До 1 травня в нас триватиме відбір короткометражних робіт у таких номінаціях: український аматорський фільм, український професійний фільм, міжнародний професійний фільм, фільм до 60 секунд, який знято в домашніх умовах, та фільм, який знято в Кам’янці-Подільському. Склад членів журі усі дізнаються до кінця квітня, а сам фестиваль відбудеться в прямому ефірі після 14:00 в суботу, 16 травня, на сайті brukivkafest.com, над оновленням якого ми активно працюємо. Між показами робіт фіналістів вас розважатиме наш незмінний ведучий та рок-музикант Георгій  «Geron Zai» Торяник.

  • Чи змінилися цілі й завдання фестивалю зі зміною формату заходу – переходом у мережу? Чи будете ви коректувати тепер майбутню стратегію фестивалю з урахуванням несподіваного нового досвіду, який усі ми здобуваємо?

Мій фестиваль завжди мав некомерційний і соціальний характер.

Як показала практика, усі світові фінансові кризи (1930-ті роки, ІІ Світова війна, 1979 рік, 1987 рік, 1999 і 2008 роки) мали революційний вплив на розвиток кінематографа. Цього разу бачу можливість допомогти молодим талантам розкритися й повірити у свої сили.

Фестиваль відбудеться 16 травня з 15:00 в прямій трансляції на сайті https://brukivkafest.com.

Роботи можна подати безкоштовно до 2 травня на сайті https://filmfreeway.com/BRUKIVKAFest у таких номінаціях:

– короткометражний художній фільм в домашніх «крантинних» умовах (до 60 секунд);

– короткометражний художній фільм у жанрах кібер-панк, пост-апокаліпсис, горор, треш, експлуатейшн тощо (до 20 хвилин);

– український професійний художній короткометражний фільм (до 20 хвилин);

– український аматорський художній короткометражний фільм (до 20 хвилин);

– іноземний професійний художній короткометражний фільм (до 20 хвилин);

– кращий художній Кам’янець-Подільський фільм (до 45 хвилин).

Міжнародний кінофестиваль «Бруківка» – незалежний фестиваль, який щороку організовується режисером Андрієм Зайцем в українському місті Кам’янець-Подільський з 2017 року. Під час фестивалю проходять покази фільмів конкурсної програми, зустрічі з відомими режисерами, різноманітні воркшопи, виступи музичних гуртів та вечірки.

Автор афіші: музикант та художник Яніс Саволайнен

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

6
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: