Кам’янецькі освітяни дають заробити 286 тисяч на охоронній системі замаскованому змовнику

Управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради Хмельницької області 31 липня за результатами тендеру повідомило про намір укласти угоду з ТОВ «Інвестиційні технології безпеки» про охоронні послуги на 286 тис грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть «Наші гроші».

Освітяни замовляють встановлення охоронної сигналізації та системи відеоспостереження у п’яти яслах-дитсадках (№3, 12, 17, 22, 23) та у позашкільному навчально-виховному об’єднанні Кам’янця-Подільського, а також їхнє обслуговування протягом 2020 року.

Тендерна документація вимагала від потенційних учасників надати ліцензійний договір, який підтверджує право на використання патенту на корисну модель №118627 від 10 серпня 2017 року. Технічні вимоги тендеру теж багато в чому повторювали текст цього патенту: «датчик живлення щонайменше одного пристрою відеоспостереження та відеореєстратора вбудовано у сигналізаційний електронний пристрій» і так далі.

Власник патенту опублікував заяву про готовність надання будь-якій особі дозволу на використання запатентованої корисної моделі в офіційному бюлетені «Промислова власність» №20 за 2017 рік. Але невідомо, чи дійсно будь-хто може отримати дозвіл.

Автором і власником патенту під назвою «Охоронна система «Аресконт» є Володимир Сазонов – засновник ПП «Аресконт-Інвест».

У січні 2020 року воно виграло аналогічний підряд освітян Кам’янець-Подільської міськради щодо охоронних послуг на 1,25 млн грн., який зараз оспорює в суді місцева прокуратура. Також Сазонов володіє ПП «Агентство журналістських розслідувань», а раніше ще й був засновником ПП «Аресконт».

Обидва учасники нинішніх торгів принесли ліцензійні договори із Сазоновим. Договір із переможцем «Інвестиційні технології безпеки» датовано 15 липня 2020 року, а договір із суперником ТОВ «Щит-Плюс» – 17 липня 2020 року, тобто після оголошення тендеру.

У 2018 році Івано-Франківське тервідділення АМКУ відкрило справу проти «Аресконту» і ПП «Обрій-ІВ» щодо змови на торгах Відділу освіти Стрийської РДА Львівської області, Управління освіти Калуської міськради та Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міськради щодо охоронних послуг. Згодом, у квітні 2019 року «Аресконт» був переоформлений на розшукуваного МВС за дезертирство Любомира Ємчука. У вересні 2019 року антимонопольники оштрафували «Аресконт» і «Обрій-ІВ» на загальну суму 214 тис грн., на три роки заборонивши їм брати участь у відкритих торгах.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

12
15

Поділитися з друзями:

реклама