1 Листопада 2020 | 5884

У Кам’янці-Подільському баскетбольна команда покинула Вищу лігу через брак фінансування

Баскетбольна команда «Дідібао» не буде брати участь у змаганнях Вищої ліги через брак фінансування.

Про це в коментарі Vdalo.info повідомив президент клубу Андрій Бойко.

Більше 10 років я особисто фінансував «Дідібао». Проте зараз моє підприємство через Covid-19 переживає, як і вся країна, не найлегший період. Я звернувся по допомогу до міської влади. Потрібно було 350 тисяч гривень до нового року, щоб команда все ж таки могла взяти участь у Вищій лізі. Натомість мені пообіцяли виділити… 15 тисяч гривень. І це в той час, коли на утримання команди потрібно близько 1 мільйона на сезон. На жаль, стало очевидним, що успішна баскетбольна команда в Кам’янці-Подільському нікому, окрім самих гравців та вболівальників, не потрібна.

Нагадаємо, що команда «Дідібао» в минулому сезоні виборола звання чемпіона України Першої ліги та потрапила до Вищої ліги, чого раніше не робила жодна команда  Хмельниччини.

Жодного разу перед початком сезону мені ніхто навіть не зателефонував, не запитав, чи ви будете брати участь у змаганнях, чи потрібна допомога. Проте пан Сімашкевич  без мого дозволу записав досягнення «Дідібао» у свій річний звіт.

Насправді рішення Андрія Бойка не було спонтанним. Ще рік тому він заявляв про наявні проблеми у фінансуванні команди та відсутності необхідних умов для тренування. Президент команди неодноразово звертався по допомогу до місцевої влади та бізнесу. На жаль, його так ніхто і не почув.

За словами Андрія Бойка, 700 тисяч гривень, які виділяються з бюджету 100-тисячного Кам’янця-Подільського на весь спорт, це дуже мало. Для порівняння, у  місті Самбір, населення якого всього лише 30 тисяч,  на баскетбол виділяють 400 тисяч грн в рік, у Калуші – 350 тисяч грн, у Хмельницькому – 1 мільйон 200 тисяч грн.

Через таку фінансову ситуацію команду довелось розпустити. Хтось із гравців почав шукати інші клуби, а хтось ще сподівається на повернення «в гру» у складі саме «Дідібао», – зазначає Андрій Бойко.

Що ж до дитячої баскетбольної школи «Дідібао», вона продовжує працювати. З наступного року юні гравці вже будуть брати участь у дитячо-юнацькому чемпіонаті України.

А вболівальникам «Дідібао» поки що доводиться сподіватись, що у Кам’янці-Подільському  таки зміниться ставлення… і не лише до спорту.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

14
85

Поділитися з друзями:

реклама