У Кам’янці майстер з Києва допоможе врятувати самшит

Останнім шансом для вікових самшитів по вул.Князів Коріатовичів має стати майстерна художня обрізка від київського фахівця топіарного мистецтва Андрія БУТА – президента Всеукраїнської спілки виробників садивного матеріалу, кандидата сільськогосподарських наук.

28-29 червня пан Андрій, на запрошення місцевого філантропа Телятицького Георгія Антоновича, при підтримці Кам’янець-Подільської міської ради, проведе у нашому місті майстер-клас для працівників комунального господарства, студентів садово-паркового факультету аграрного університету та всіх охочих кам’янчан.

Команда фестивалю URBAN PICNIC із задоволенням підтримала цю ідею, адже кам’янчани самі мають право і можуть формувати простір, який їх оточує. А вулиця із самшитовими топіарами може стати окрасою нашого міста, візитівкою, як сакури в Ужгороді.

Дендрологи Кам’янець-Подільського ботанічного саду та фахівці Національного природного парку «Подільські Товтри» вважають, що заміна вікових кущів самшиту на кущі троянд є абсолютно нерівноцінною, адже троянди не здатні створити такого ж потужного бар’єру від вихлопних газів і пилу, як стіна самшиту.

Трояндові клумби виглядають красиво лише кілька місяців на рік – у період цвітіння, а решту часу це чорні, непривабливі ділянки з голими колючими стеблами. І, нарешті, троянда більш вибаглива, вразлива до хвороб та шкідників, трудоємка в догляді ніж самшит. Натомість самшити – це вічнозелені рослини, і при належному догляді вони тішать око увесь рік і виконують свою екологічну функцію.

Ми запрошуємо волонтерів, які хочуть отримати знання із художньої обрізки рослин і докласти власних зусиль для створення нової цікавої локації.

Лекційна частина майстер-класу з топіарної майстерності відбудеться 28 червня у стейк-хаусі «Лондон» о 9-й годині. Після цього усі учасники зможуть на практиці, під керівництвом Андрія Бута, надати гарного вигляду самшитовим насадженням і в такий спосіб захистити їх від остаточного знищення.

Долучитися до майстер-класу можуть всі охочі кам’янчани. Детальна інформація та реєстрація за тел.: 068 500 60 70 (координатор заходу від URBAN PICNIC).

Наталія Ярова
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

30
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: