Кам’янчани, які потребують покращення житлових умов, можуть стати учасником програми «Доступне житло» та отримати пільговий кредит.
Про це йдеться на сайті міської ради.
Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву відновлює програму Доступне житло та починає прийом заяв громадян.
Програма, яка фактично не працювала 2 роки через відсутність фінансування, передбачає відшкодування третини вартості житла особам, які потребують покращення житлових умов, а також 50% ціни учасникам АТО та внутрішнім переселенцям.
Відповідно до Порядку забезпечення громадян доступним житлом, завтердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.09 № 140 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2017 № 708), забезпечення громадян доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою:
– 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла;
– 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла для громадян, на яких поширюється дія пунктів 19 та 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
– 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для громадян, на яких поширєються дія Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Право на державну підтримку мають:
– громадяни, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, та члени їх сімей, які перебувають на такому обліку;
– громадяни, у яких відсутня на праві власності житлова площа, та члени їх сімей, в яких відсутня на праві власності житлова площа;
– громадяни, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 квадрарних метра, та члени їх сімей, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 квадратних метра на одну особу;
– громадяни, відомості про яких відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, якщо такі громадяни не мають у власності іншої житлової нерухомості ніж та, що розташована на території, визначеній тимчасово окупованою територією відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року N 1085 ( 1085-2014-п).
Середньомісячний грошовий дохід зазначених категорій громадян (заробітна плата, пенсія, соціальна та матеріальна допомога, стипендія та інші соціальні виплати, дохід від підприємницької, наукової, викладацької, творчої діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, усі види винагород, грошове забезпечення військовослужбовців, дивіденди, відсотки, роялті, дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав) разом із доходом членів їх сімей із розрахунку на одну особу не повинен перевищувати п’ятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату.
Громадяни, які виявили бажання брати участь у зазначеній програмі, для отримання додаткової інформації можуть звертатись до відділу обліку, розподілу та приватизації житла Кам’янець-Подільської міської ради (м-н Відродження, 1, кімн. 208, тел. 3-86-52), або до Хмельницького регіонального управління «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (вул. Грушевського, 87, м. Хмельницький, тел. ((0-22) 76-23-66)), де здійснюється прийом заяв громадян.