22 Червня 2017 | 302

У Кам’янці шукатимуть підземні скарби в рамках Geoscience Field Camp in Ukraine 2017

Цього літа в Кам’янці-Подільському відбудеться перша на теренах України міжнародна геолого-геофізична школа – Geoscience Field Camp in Ukraine 2017. В рамках навчань за допомогою сучасних методів на території Старого міста планується відшукати підземні тунелі, залишки фундаментів та відкрити ще чимало таємниць, захованих під бруківкою на сотні років.

Проведення цього заходу стало можливим завдяки старанням студентів Інституту Геології Київського національного університету імені Тараса Шевченка при підтримці Спілки Геофізиків-Розвідників (SEG), норвежської геофізичної компанії TGS та фестивалю «Республіка», що виступають у ролі партнерів та спонсорів.

Про це на своїй сторінці у facebook повідомив організатор «Республіки» Андрій Зоін.

Близько 20 студентів із понад 5-ти країн Європи (Польща, Угорщина, Румунія, Італія, Україна) разом із європейськими та українськими професорами набуватимуть практичного досвіду застосування геофізичних методів у межах Старого міста та замку Кам’янця-Подільського. Заплановано провести високоточні дослідження у межах ратуші, для виявлення місцезнаходження підземних тунелів, які, за історичними даними, з’єднували головну адміністративну будівлю міста із Домініканським та Кафедральним соборами.

Також будуть виконані роботи у межах замку для встановлення залишків фундаментів споруд оборонного та релігійного характеру, які були втрачені під час напружених війн. Методи приповерхневої сейсморозвідки, електротомографії, магніторозвідки та георадарні вишуковування, які будуть застосовані, також спробують локалізувати дренажні канали, галереї, підземні ходи та будь-яку іншу культурну спадщину, що була забута на сотні років. Крім цього, потенційно цікавим для досліджень є і Вірменський бастіон, який, швидше за все, також приховує не одну таємницю.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

9
1

Поділитися з друзями:

реклама