12 Червня 2018 | 708

У Кам’янці-Подільському за кошти місцевого бюджету надрукують три книги

У Кам’янці-Подільському міська рада профінансує видання трьох книг місцевих авторів та видавців. На це з міського бюджету виділять 100 тис. грн.

Про це повідомляє прес-служба міської ради.

З цього приводу 12 червня в приміщенні міської ради відбулося перше засідання експертної ради з питань книговидання, до складу якої входить 11 осіб, що представляють різні напрямки культурно-освітньої діяльності.

Згідно визначеної процедури, на розгляд експертної ради надійшло три пропозиції від кам’янчан із чітко окресленим кошторисом проектів та власне, уже готовими до друку, книгами.

Перше видання, яке розглянули члени ради – «Адам  Міцкевич «Кримські сонети», що представила Юлія Лискун, запропонувавши свій переклад сонетів, в якому прагнула зберегти ритміко-інтонаційні та образно-стилістичні особливості оригіналів. Книга двомовна – українсько-польська. Кількість, яку планує видати ініціатор ідеї – 200 примірників та кошторис  проекту 3 тис. 200 гривень.

Друга пропозиція – повість-колаж у новелах Мар’яна Красуцького «Грози над териконами». Це книга про мужність і стійкість, любов до України, готовність віддати за неї найдорожче – життя, про справжніх Героїв-захисників Донбасу та їх добровільних помічників – волонтерів. На друк 200 примірників потрібно 4 тисячі гривень.

Третє запропоноване видання – монографія Наталії Урсу та Уляни Бугерчук «Чари козацького письма. Мальовниче життя Бориса Негоди», в якій розкриваються характерні риси творчої спадщини Бориса Негоди, яка є вагомою складовою подільської культури, зокрема художньої творчості на Кам’янеччині. Запропонована до друку кількість примірників – 500, вартість – 48 тисяч 505 гривень.

Розглянувши детально усі пропозиції та обговоривши їх актуальність, члени ради взяли участь у голосуванні, за підсумками якого кількість балів розподілилась наступним чином: монографія про життя Бориса Негоди – 98, інші два видання отримали по 95 балів.

Порадившись, враховуючи, що кошторис дає можливість профінансувати всі три проекти, члени ради прийняли рішення виділити кошти на кожну з поданих пропозицій.

До 18 червня можна оскаржити це рішення, а через десять днів, згідно розпорядження міського голови, можна буде розпочати процедуру фінансування.

Враховуючи затверджене Положення, 40 відсотків книг буде передано на бібліотеки міста, 10% – залишаться в міській раді як презентаційний матеріал та 50 % – отримує автор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

14
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: