1 Грудня 2018 | 294

У Кам’янці-Подільському презентували книгу, присвячену історії Балтщини

30 листопада в Кам’янці-Подільському відбулась презентація першої частини фундаментального дослідження наукового співробітника НІАЗ «Кам’янець» Руслана Нагнибіди «Літописи церковні Балтського повіту Подільської губернії» 1866 – 1899 років.

Зі 103 літописів, що зберігаються у фондах Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника по Балтському повіту Подільської губернії, опрацьовано та подано до книги 7 церковних літописів. Вони написані священиками при церквах сіл та містечок Середнього Надбужжя (північна Одещина) у другій половині ХІХ століття.

До церковних літописів, які друкуються мовою оригіналу, автор додає витяги з архівних справ, витяги з інвентарних описів сіл, церковну та світську періодику ХІХ ст., картографічні та іконографічні матеріали, які репрезентують повсякденне життя селян.

До роботи над книгою Руслан Нагнибіда долучив істориків, археологів, перекладачів, побував у різних країнах для більш глибокого вивчення історії Балтського повіту Подільської губернії.

Ця праця буде цікавою не тільки для фахівців, але й для жителів регіону та всієї країни, які прагнуть відновити пам’ять про своїх предків і відтворити родове древо, адже в літописах згадуються тисячі прізвищ, історії людей цікавої долі.

Загальний обсяг книги склав 464 сторінки. Випуск праці став можливий завдяки спонсорській допомозі меценатів Балти, зокрема Вадима Вінярського.

Автор підняв для нас глибу, про яку ми раніше не знали, – так охарактеризував роботу Руслана Нагнибіди директор балтського історичного музею Петро Ткач під час презентації книги навесні цього року на Балтщині.

Та от нарешті і кам’янчани отримали змогу познайомитись з унікальною роботою, яка відкриває маловідомі сторінки минулого  Подільської губернії.

Фото: Петро Ігнатьєв

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

12
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: