30 Січня 2018 | 393

У Кам’янці-Подільському переселенці діляться досвідом реалізації важливих громадських ініціатив

Вони втратили майно, бізнес, друзів, звичний, роками усталений спосіб життя. Та попри це змогли піднятись, розпочати все з чистого листа. Розпочати, часто, не завдяки, а всупереч новим обставинам. А головне – ці люди знайшли у собі сили не лише облаштувати власне життя, але й допомагати громадам, які волею долі стали їхнім новим домом.

29 січня громадська організація «Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-Подільський» розпочала триденне міні-стажування для переселенців з різних куточків України.

pereselenci1

Перший день був присвячений розвитку туристичної сфери та можливостям, які вона відкриває для підприємців та громадських активістів. Гості з Маріуполя, Слов’янська та Чернівців розповідали про свій досвід роботи в туризмі, а також з цікавістю дізнавались про те, як змогли реалізувати себе переселенці у туристичному Кам’янці-Подільському.

pereselenci2

Ірина Шухтуєва розповіла про свою справу – пошиття костюмів, на яку її надихнули середньовічні мури Кам’янця-Подільського. Обладнання для роботи вдалось придбати за рахунок виграного гранту, спрямованого на самозайнятість переселенців. Звичайно, не все було так просто. Жінка декілька разів змінювала локації, де туристам пропонувалось приміряти костюми. Не всі розділяли її бачення історичних костюмів та ту роль, яку вони мають виконувати в рамках знайомства туристів з містом. Попри це сьогодні будь-який масовий захід у Кам’янці-Подільському не обходиться без костюмів Ірини Шухтуєвої: фестивалі, виставки, костюмовані вечірки, квести тощо.

реклама

Людмила Чаплигіна розповіла про свою роботу з кам’янчанками поважного віку, для яких вона проводить тренування з фітнесу за авторською методикою. Також Людмила поділилась враженнями від програми обміну, завдяки якій Кам’янець-Подільський відвідало чимало дітей та дорослих зі східних областей України. Ще одна сфера діяльності – знайомство з плейбек-театром, який відкрив для кам’янчан новий спосіб комунікації між глядачами та акторами.

Сьогодні громадська організація працює над створенням у місті соціального центру, фінансування на який вдалось отримати в рамках грантової програми, але, на жаль, у місті не змогли вчасно виділити приміщення, тож проект дещо відтермінували в реалізації.

30-31 січня в рамках міні-тренінгу для переселенців планується розглянути окрім туристичного, й інші напрямки діяльності, зокрема екологічний.

Організатори запрошують усіх бажаючих долучатись до обговорення, адже в ході дискусії можна почути чимало практичних порад, які будуть корисні усім, хто хоче реалізувати власний потенціал та створювати важливі для громади проекти.

Зустрічі проходять в конференц-залі готелю «7 Днів» з 15:00.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

14
2

Поділитися з друзями:

реклама