21 Березня 2018 | 1328

У Кам’янці перевірили готовність медзакладів до підписання декларацій з пацієнтами

З першого квітня, згідно з новим законом, лікарі офіційно почнуть підписувати декларації з пацієнтами. Готовність медзакладів Кам’янця-Подільського перевірив міський голова Михайло Сімашкевич.

Об’їздили наші амбулаторії сімейної медицини, оглянули стан технічного забезпечення, комп’ютеризації, доступу до Інтернету. Адже маємо під’єднатись до однієї з медичних інформаційних систем і встановити відповідне програмне забезпечення. Напрацювання щодо цього вже є, – повідомив мер міста у Facebook.

Також міський голова зазначив, що залишається чимало нюансів та поки що незрозумілих організаційних моментів.

medreforma2

Як підписати декларацію та що для цього потрібно?

Детально про це йдеться на сайті міської, який цитує Інну Клим – головного лікаря БУ «Центр ПМСД» у Кам’янці-Подільському.

Заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Таким закладом наразі є Бюджетна установа  «Центр первинної медико-санітарної допомоги»,  у амбулаторіях якого працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, з яким ви можете підписати декларацію.

реклама

Які потрібні документи?

З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить лікар або медсестра амбулаторії.

Ми чекаємо, що станом на 1 квітня МОЗ надасть офіційно затверджену форму декларації про вибір лікаря.

Що таке декларація?

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (Національну службу здоров’я України), що оплата за ваше обслуговування має надходити у цей медзаклад.

Водночас, декларація не підписується «раз і назавжди»: у будь-який момент ви можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

medreforma

З 1 квітня декларації укладатимуться виключно в електронній формі – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Щоб пересвідчитись, що декларацію підписує реальна людина і унеможливити будь-які спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надходить на номер вашого мобільного телефону. Так, після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров‘я» для підтвердження.

medreforma4

Якщо у вас немає мобільного – не проблема: для підтвердження потрібно дозволити працівникам закладу  сфотографувати чи відсканувати оригінали ваших документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

Лікар  медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки. Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно. Якщо все правильно, лікар роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації. Пацієнт підписує 2 примірники декларації. Лікар накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

Важливо: Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар.

Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад  укладе договір з Національною службу здоров’я України.

Нагадуємо, що офіційний старт підписної кампанії між лікарями та пацієнтами має розпочатись з 1 квітня.

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Тому не важливо, що Ви проживаєте у місті чи районі. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

Фото зі сторінки міського голови у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: