8 Серпня 2018 | 453

У Кам’янці перебуває виставка за мотивами «Трилогії» Сенкевича, намальована устами

З 18 липня до 14 серпня у конференц-залі НІАЗ «Кам’янець» триватиме виставка польського живописця Єжи Омельчука «Трилогія» єднає народи».

Мова йде про історичний роман «Трилогію» Генріка Сенкевича: «Вогнем і мечем» (1884р.), «Потоп» (1886р.), «Пан Володийовський» (1888р.).

Знаменитий роман Сенкевича з яскравими образами персонажів, яскравими характерами, винятковими долями та екранізація трьох частин «Трилогії» режисером Єжи Гофманом надихнули Єжи Омельчука для написання цілого циклу полотен.

Митець створив живописні полотна, малюючи устами.

Восени 2003 року робота над «Трилогією» була завершена. А сьогодні виставка із 21 картини прибула до України.

Поряд з живописними полотнами, де зображено облогу Збаража, маєток в Розлогах, сцену втечі та іншими представлена галерея портретів чоловічих та жіночих образів. З легкістю можна розпізнати Хелену та її тітку Кунцевичову, Магдалену Завацьку та Малгожату Браунек, Богдана Хмельницького та Володийовського. Серед образів бачимо також портрети Яна Скшетульського, Анджея Кмітіца і Яна Заглоби.

Образи героїв написані олійними фарбами, котрі найбільш імпонують художнику. Властива авторові експресія передається широкою палітрою кольорів від теплих відтінків до холодних блакитно-зелених барвів.

Запрошуємо всіх поціновувачів переглянути виставку та зустрітися з автором 13 серпня 2018року о 13:00.

Зав.відділом наукової та культурно-освітньої діяльності Л.Свінціцька

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: