8 Грудня 2017 | 572

У Кам’янці музей-заповідник придбав архів родини Роллє

7 грудня в Галереї мистецтв відбулась презентація архіву документів, листів та фотографій родини Юзефа Роллє, відомого польсько-українського історика, письменника, дослідника історії та культури Поділля.

rolle

Представили архів головний зберігач фондів музею Інна Швець та провідний науковий співробітник музею, кандидат історичних наук Ігор Старенький.

rolle1

Як розповів журналістам Vdalo.info Ігор Старенький, цьогоріч стало відомо, що у Львові зберігається архів родини Роллє. Співробітники Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника поїхали на зустріч з родиною, яка володіла архівом, оглянули його та в результаті було погоджено викупити архів для  експозиції в  музеї-заповіднику.

Всього було придбано 111 експонатів. Це документи офіційного походження, зокрема паспорт Австро-Угорської імперії Міхала, сина Юзефа Роллє, його шкільні атестати. В числі експонатів 67 одиниць епістолярного жанру.  Ці листи мають надзвичайно важливе значення, адже дають змогу дослідити раніше невідомі грані життя родини Роллє.

Окрім приватних подробиць, у листах зустрічаються цікаві історичні вкраплення. Так, в одному з листів йдеться про те, що в 1887 році з Вінниці було відправлено 240 подільських рекрутів на Амур. В іншому листі, який датується 1932 роком, пишеться про те, що діти Юзефа Роллє в рівних п’яти частинах володіли оригіналом портрету Галілея, кінця 16 століття.

Листи написані польською мовою. Більшість з них вже перекладені та наразі вивчаються працівниками музею.

Окрім того, серед викуплених експонатів – фотографії родини Роллє, серед них чимало знімків кам’янчан та кам’янецьких майстрів, зокрема фотографа Міхала Грейма.

Загальна вартість архіву родини Роллє – 5,5 тисяч гривень.

Родина, яка зберігала архів, була зацікавлена у його продажі, адже вони живуть достатньо бідно. Крім того, якоїсь необхідності у цьому архіві у них не було, – зазначив Ігор Старенький.

Фото: Петро Ігнатьєв

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

13
0

Поділитися з друзями:

реклама